ФОТОФЕЙК: На Сумщині військовий втратив 60 тис. грн, купуючи авто в тіктоці

ФОТОФЕЙК: На Сумщині військовий втратив 60 тис. грн, купуючи авто в тіктоці

24 Червня 2025
FacebookTwitterTelegram
117

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські джерела поширюють скриншот статті з українського медіа. У ній нібито йдеться про військовослужбовця 425-го ОШП «Скеля», котрий хотів придбати автомобіль через тікток. Він переказав 60 тис. грн на картку «продавцю», який виявився шахраєм. 

Однак це фотофейк. Чоловік, який натрапив на шахраїв у тіктоці, не є військовим. Заголовок статті відредагували. 

Скриншот допису

За зворотним пошуком у гуглі ми знайшли справжню новину про цей випадок, яку опублікувало медіа «Сумські дебати». У ній ідеться про мешканця Сумського району, котрий вирішив купити автомобіль через тікток і вийшов на зв’язок із нібито продавцем. Перерахувавши 60 тис. грн, чоловік залишився ні з чим — машину не отримав, і кошти йому теж не повернули.  

Утім, у публікації не вказують, що жертвою шахрайства став військовий, і там немає жодної згадки про 425-й ОШП. У звіті правоохоронців теж не називають його військовим. Зазначають лише, що цей чоловік — мешканець Сумського району.  

Російські пропагандисти або змінили код сторінки, або відредагували заголовок новини за допомогою фоторедактора. Слова «житель» і «мешканець» вони замінили на «військовий». 

Зверху — скриншот фейку; знизу — скриншот новини видання «Сумські дебати»

Раніше ми спростовували фотофейк, нібито двоє військових 92-ї ОШБр намагалися втекти до Румунії. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний