ФОТОФЕЙК: Український бренд продає футболки з написом «Фортеця Покровськ»

ФОТОФЕЙК: Український бренд продає футболки з написом «Фортеця Покровськ»

28 Листопада 2025
FacebookTwitterTelegram
39

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, начебто бренд одягу Sol’s продає футболки з написом «Фортеця Покровськ» зі знижкою у 41%.

Це фотофейк. В асортименті Sol’s немає таких футболок. Пропагандисти використали скриншот товару з онлайн-маркетплейсу ROZETKA та відредагували його.

Скриншот допису

На скриншоті вказано, що це футболка українського бренду одягу Sol’s. Однак у їхньому асортименті на офіційному сайті такої футболки немає. Також ми не знайшли футболки з таким дизайном у продажу на інших ресурсах.

Найімовірніше, пропагандисти використали скриншот одного з товарів Sol’s на онлайн-маркетплейсі ROZETKA та відредагували його. Зокрема, на це вказують однаковий дизайн, кількість коментарів, оцінка товару та ціна.

Зверху — фейкове фото. Знизу — справжній товар на ROZETKA

Перевірка зображення за допомогою інструменту Forensically показала, що напис на футболці, ймовірно, був доданий штучно. Аналіз рівня помилок (ELA) виявив, що область напису має значно вищий рівень стиснення, ніж решта зображення. Це є типовою ознакою редагування.

Результат перевірки ELA у Forensically

Аналіз рівнів освітлення (Level Sweep) показав, що колір, яскравість і тіні напису не узгоджуються з освітленням самої футболки. Напис виглядає надто яскравим і відокремленим від решти тла.

Результат перевірки Level Sweep у Forensically

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний