Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У мережі поширюють текст про те, що коронавірус:
- спричинений не вірусом, а бактерією;
- викликає не пневмонію, а тромбоз;
- бактерії Covid-19 посилюються мережами 5G;
- лікувати коронавірус потрібно аспірином та антибіотиками;
- італійські лікарі змінюють через це протоколи лікування.
Кожна з цих тез – неправдива, а схожий фейк ми вже спростовували раніше.
- Досі опубліковані наукові дослідження підтверджують, що COVID-19 викликається вірусом SARS-COV-2, який вражає дихальну систему і не повинен лікуватися антибіотиками.
- Команда вчених з Італії справді виявила, що одним з проявів COVID-19 на організм є тромбоз у малих артеріальних судинах.
Утім, попередні дослідження, як і дослідження, яке, швидше за все, має на увазі автор, показують, що COVID-19 викликається вірусом SARS-COV-2, який вражає дихальну систему і здатний викликати гостре респіраторне захворювання та важку пневмонію.
Дослідження, що вказує на легеневий тромбоз, зазначає його як один із проявів, що викликається новим коронавірусом на ряду з пневмонією, а не замість неї. До того ж, дане дослідження поки що не пройшло процес наукового рецензування, тому його результати поки не можуть вважатися підтвердженими.
- Коронавірус не передається і не посилюється через мережі 5G.
- Інформації щодо зміни протоколів лікування COVID-19 в Італії внаслідок наведеного дослідження немає.
- ВООЗ зазначає, що немає жодних доказів ефективності проти COVID-19 нестероїдних протизапальних препаратів, до яких належить аспірин.
Тромбоз є одним з проявів COVID-19 на ряду з пневмонією. Тому лікування нового коронавірусу і є симптоматичним, а ліки від тромбозу рекомендують застосовувати лише для пацієнтів, що мають підтверджену венозну тромбоемболію.
Наразі немає наукових доказів, що пацієнти з COVID-19 повинні приймати антикоагулянти (препарати, які гальмують процес згортання крові), якщо не мають підтвердженої венозної тромбоемболії. Також, немає наукових доказів, які б підтверджували ефективність та безпеку профілактики тромбозу у всіх пацієнтів.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний