Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook.
Протягом карантину у Facebook почали активно поширювати фото про те що коронавірусу не існує. Зокрема, стверджується, що COVID-19 — це вигадка та прикриття, створене щоб організувати «світовий концтабір».
Це фейк, адже Covid-19 існує насправді, а твердження про «концтабір» — звичайна теорія змови.
Ось кілька аргументів з допису на яких вона грунтується:
- Эпидемиологический порог не достигнут – эпидемии нет! От туберкулеза в день умирает 3000 человек. От коронавируса – 60!
Епідемією вважають виявлення у громаді чи регіоні випадків захворювання, які явно перевищують звичайну кількість. Поріг, після якого поширення захворювання вважають епідемією, залежить від збудника, розміру та типу популяції, попереднього досвіду чи відсутності досвіду протидії захворюванню. Новий коронавірус підпадає під останню ознаку для класифікації захворювання як епідемії.
За повідомленням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожен день від туберкульозу в середьому помирає 4000 осіб, в той час як на момент публікації фото — 21 квітня, від коронавірусу померло 5109 осіб, або 2504 особи у середньому на день з появи першого інфікованого (з часом статистика може змінюватися).
Проте порівнювати в даному контексті туберкульоз та коронавірус некоректно. Оскільки від туберкульозу існують вакцини, а також методи лікування та профілактики. Чого не можна сказати про COVID-19, який є новою хворобою, ліків та вакцини від якої немає.
- Смертность – только у пожилых людей за 70 лет, люди умирают сами по другим причинам.
Ні, від коронавірусу помирають не тільки літні люди за 70 років, а й молоді. Так, за даними звіту COVID-19 Surveillance Group на 26 березня від Covid-19 в Італії померли 17 осіб у віці від 30-39 років та 67 осіб у віці від 40-49 років. Це підтверджують і дані New York Health по США на 13 травня. За ними кількість осіб померлих від коронавірусу у віці від 0-9 — становить 9, а померлих у віці від 18-44 — 601 (з них 17 були повністю здоровими).
На смертність за віковими групами потрібно дивитися «при інших рівних». Якщо з коронавірусом помирає більше літніх людей, ніж без нього, то проблема також в коронавірусі, а не лише в старості. Наприклад, в Італії за 1-21 березня 2019 року померло 8054 осіб (383 людини на день), а за аналогічний період 2020 року – 16216 (772 померлих на день).
Ми вже детально писали про можливі причини смерті молодих здорових людей від COVID-19 у нашому попередньому матеріалі.
- Вирус живой не выделен – его просто нет! А значит нет и тестов, нам врут что могут поставить точный диагноз. Это – невозможно!
Це брехня. Китайський центр з контролю і профілактики захворювань (Сhinacdc) виділив штам нового коронавірусу — SARS-CoV-2 ще 24 січня. Це відбулося рівно за тиждень до появи експрес-тестів для діагностики вірусу.
- Зачем всё это — мир готовят к послушанию в концлагере? Наступает новый мировой порядок! Есть немного времени чтобы протестовать. Потом будет поздно!
Твердження про світ-концтабір безпідставні.
Хоча уряди деяких країн (Росія, Угорщина, Китай) і використовують боротьбу з пандемією коронавіруса як привід обмежити права людини. Такі дії є зловживанням владою і не можуть слугувати аргументом «нового світового порядку».
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний