ФЕЙК: Ті, хто одужав від коронавірусу, так і не змогли повернутися до нормального життя | VoxUkraine

ФЕЙК: Ті, хто одужав від коронавірусу, так і не змогли повернутися до нормального життя

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
18 Червня 2020
FacebookTwitterTelegram
3213

Перевірка фейків у рамках партнерства з Фейсбук

У мережі поширюється новина про те, що людям, які перенесли коронавірусну хворобу, повністю відновитися після неї так і не вдасться. Стверджують, що COVID-19 вражає на тривалий час не тільки легені, а й інші органи. Також порівнюють з наслідками від захворювань, спричинених вірусами-родичами нового коронавірусу – SARS-CoV та MERS-CoV. 

Наразі немає достатньо інформації про довгострокові наслідки COVID-19. Утім, фізичні обмеження після будь-якої серйозної хвороби – не дивина. Ранні дослідження показують, що ті, хто перенесли коронавірусну хворобу, мають ослаблений організм. Наприклад:

  • У лікарні в Гонконгу пацієнти з COVID-19 перебували під наглядом ще 2 місяці після того, як їх виписали. Овен Цанг, директор медичного центру в лікарні Princess Margaret зазначив, що у половини з 20 перехворілих функція легенів була порушена. Крім того Цанг виявив, що здатність до дифузії легенів, тобто наскільки добре кисень і вуглекислий газ передаються між легенями та кров’ю, залишилася нижче норми. 
  • Дослідження крові 25 одужалих пацієнтів з Уханю виявило, що на момент останнього забору крові їхній організм ще не відновився (до уваги брали осіб, які мали COVID-19 різного рівня серйозності).
  • Комп’ютерні томографії (КТ) 90 пацієнтів з Уханю виявили, що з 70 осіб, яких виписали з лікарні, у 66 були помірні чи значні відхилення від нормального стану легень.
  • Лікарі з медичного центру Cedars-Sinai, що у Лос-Анджелесі, на основі даних з Італії та Китаю дійшли до висновку, що внаслідок тривалого запалення легень у людей, які перехворіли COVID-19  можуть виникнути хронічні серцеві ускладнення. Утім, наголошують, що зв’язки між COVID-19 та серцевими захворюваннями поки що не встановлені. 

Втім, незважаючи на велику кількість окремих клінічних випробувань, робити загальні висновки щодо довгострокових наслідків COVID-19  для організму поки зарано.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний