Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У мережі поширюється інформація, що другої хвилі коронавірусу не буде, оскільки не було й першої, а пандемія – це фейк і вигадка політиків. Проте, це не так.
Спростовуємо основні неправдиві тези таких дописів:
Пандемії, як і першої хвилі коронавірусу не було, це все придумали для того, щоб посіяти паніку та контролювати людей.
У світі зафіксовано вже понад 14,5 млн випадків зараження COVID-19 у більше, ніж 200 країнах та територіях, а станом на дату виходу відео Паскова (10 липня) ця кількість становила трохи більше 12 млн.
Зважаючи на такі показники, стверджувати, що пандемія є вигадкою, – алогічно.
Підтверджень тому, що пандемію та карантин придумали, щоб контролювати людей, немає.
Обмежувальні заходи вводилися, щоб знизити навантаження на медичну систему та уникнути великої кількості жертв у разі неконтрольованого поширення вірусу. Детальніше про їх ефективність ми вже писали, наприклад, тут і тут.
Для першої хвилі приготували слабкий вірус, а другої хвилі можуть приготувати і більш агресивний вірус, можливо придумати версію чуми чи малярії.
Вірус не приготували. Більшість вчених, а також ВООЗ схиляються до думки, що вірус виник внаслідок природної мутації і перейшов до людей від тварин. Це підтверджують і новіші дослідження зразків нового коронавірусу.
Предметом дискусії і подальших досліджень залишається лише питання, чи визначені усі тварини, що сприяли мутації вірусу. У той же час, немає жодних наукових підтверджень штучного походження коронавірусу.
До того ж, автор протирічить сам собі. Спочатку він стверджує, що пандемія видумана, а потім, що вірус все-таки існує, але штучно створений.
ПЛР-тестам на коронавірус не можна довіряти. Це підтверджує випадок в Танзанії.
Як повідомляє BBC, за ініціативою президента Танзанії до лабораторії направили деякі підставні зразки – наприклад, відібрані з птахи і кози, – яким приписали людські імена. Результати виявилися позитивними.
Попередні звинувачення лунають в сторону виробника тестів, які спростовує місцевий Центр контролю захворювань. У країні зараз триває розслідування цього випадку.
Тому некоректні результати досліджень в одній країні не означає, що довіряти не можна усім ПЛР-тестам.
ВООЗ наклала обмежувальні заходи на весь світ.
ВООЗ не накладає обмежувальні заходи і не змушує їх застосовувати , а лише публікує рекомендації та критерії, на які можна орієнтуватися щодо того, чи вводити або продовжувати країнам певні обмеження. Рішення щодо жорсткості та характеру обмежувальних заходів — повна прерогатива урядів країн.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний