Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У мережі поширюються дописи про масові акції протесту проти локдауну в Південній Кореї. Утім, протести насправді не проти карантинних обмежень і відбулися ще до пандемії. До речі, цей фейк уже спростували незалежні фактчекери з AFP.
Скриншот відео, яке поширюють як приклад протестів проти локдауну в Сеулі
Найдавніше відео, яке видають за протести проти локдауну, датоване 3 жовтня 2019 року. Цього дня на площі Кванхвамун в Сеулі пройшла велика демонстрацію проти тодішнього міністра юстиції Чо Кука.
Скриншот відео за 3 жовтня 2019 року з протестів у Сеулі.
Як перевірити, що на відео події жовтня 2019 року?
Спочатку, потрібно підтвердити, що протест справді відбувся на площі Кванхвамун. Це можна зробити за допомогою Google карт, порівнявши будівлі завдяки Google Street View.
Якщо зупинити відео, яке ми перевіряємо, на 2-й секунді, помічаємо зелений білборд на будівлі праворуч, що згідно з Google Maps є вежами Кйобо (Kyobo Towers).
На веб-сайті Kyobo Towers є список рекламних оголошень, які були виставлені на фасаді. Білборд, що нас цікавить, знаходився там із 2 вересня 2019 року по 30 листопада 2019 року.
Білборд на будівлі веж Кйобо на період 2 вересня 2019 року – 20 листопада 2019 року
Пошук ключових слів за іменем колишнього міністра Чо Кука та словом «протест», дозволив знайти відео, яке корейське видання «Чосон Ільбо (Chosun Ilbo)» опублікувало на своєму YouTube каналі 3 жовтня 2019 року. Відео стосується протестів проти міністра Чо Кука.
Скриншот відео видання «Чосон Ільбо (Chosun Ilbo)» від 3 жовтня 2019 року
Якщо порівняти обидва відео, можна побачити точно такі ж елементи, аж до транспортних засобів, припаркованих на вулиці, посеред демонстрантів. Отже, ці відео були зроблені в один день – 3 жовтня 2019 року, приблизно за 4 місяці до перших випадків Covid-19, виявлених у Південній Кореї.
Про протести у Південній Кореї у серпні 2020 року.
15 серпня у Сеулі відбулися демонстрації, причиною яких є невдоволення політикою президента та корупція. Зокрема, учасники мітингу засудили урядові заходи щодо нерухомості та послідовні сексуальні скандали керівників місцевих органів влади, що належать до Демократичної партії. Основна вимога учасників – імпічмент президента Мун Чже Іна. Так, протести не проти Covid-19 чи локдауну. На світлинах з демонстрації видно, що частина протестувальників були в медичних масках на обличчі.
Про антиурядові протести, які подають як протести проти коронавірусних заходів, ми писали раніше.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний