МАНІПУЛЯЦІЯ: Дослідження CDC підтверджує неефективність масок | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: Дослідження CDC підтверджує неефективність масок

26 Вересня 2020
FacebookTwitterTelegram
2206

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що результати дослідження CDC демонструють, що маски ніяк не впливають на інфікування коронавірусом. У дослідженні нібито йдеться про те, що 70% людей, які строго дотримувались правил носіння масок, захворіли на COVID-19.

Це маніпуляція. Автори дописів у соцмережах ігнорують частину дослідження, де йдеться про фактори, які вплинули на причини зараження.

У дослідженні CDC дійсно вказано, що 70% людей, які захворіли на COVID-19, носили маски. Проте, основним завданням авторів дослідження було визначити вплив відвідування закладів харчування та контакти з хворими на COVID-19 на ймовірність зараження новим коронавірусом, а не результати дотримання маскового режиму.

Дослідження проводилось серед 314 учасників, 154 з яких отримали позитивний тест на COVID-19, а 160 – негативний. Серед людей, які захворіли на COVID-19, 70,6% постійно носили маски, 14,4% часто, 7,2% інколи, а по 3,9% рідко або взагалі ніколи.

Однак, крім дотримання маскового режиму, у дослідженні враховувались інші фактори. Наприклад, серед людей з позитивним тестом на COVID-19: 

  • 42% респондентів контактували з хворою людиною на COVID-19;
  • 40,9% відвідували ресторани, бари, кав’ярні (у будь-якій зоні приміщення, включаючи внутрішній дворик та терасу);
  • 7,8% відвідували церкви або інші релігійні установи;
  • 7,8% ходили у спортзали.

Майже вдвічі більше учасників дослідження з позитивним тестом відвідували ресторани та інші заклади харчування, у порівнянні з тими, хто отримав негативний тест.

Вища ймовірність зараження в ресторанах пов’язана із впливом напрямку вентиляції та інтенсивності повітряного потоку на передачу вірусу, навіть якщо люди дотримуються соціальної дистанції та маскового режиму. До того ж, маски не можна ефективно носити під час їжі та пиття, тоді як у інших приміщеннях, наприклад, у ТРЦ та супермаркетах, дотримання маскового режиму вище. 

Основна функція масок – обмежити поширення вірусу від хворого. Вони ефективно стримують розповсюдження вірусів. Утім, дотримання людиною маскового режиму не виключає можливість заразитися.

До того ж, ВООЗ наголошує, що тільки при одночасному дотриманні соціальної дистанції, індивідуальної гігієни та носінні масок, епідемію коронавірусу можна буде уповільнити. 

Ефективність масок підтверджують численні дослідження, про це ми вже писали раніше. Тези про те, що маски шкодять та збільшують ризик інфікування ми вже також спростовували.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний