МАНІПУЛЯЦІЯ: У Бразилії помер учасник випробувань вакцини проти COVID-19 | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: У Бразилії помер учасник випробувань вакцини проти COVID-19

10 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
1127

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюється відео, у якому автор розповідає про смерть 28-річного добровольця, який брав участь у випробуванні експериментальної вакцини від COVID-19. ЇЇ спільно розробили британська компанія AstraZeneca та Оксфордський університет. Автор відео також розмірковує щодо високого рівня загрози та побічних реакцій від ймовірної майбутньої вакцини.

Це відео є маніпулятивним, оскільки подробиці загибелі учасника випробувань не розголошують, і достеменно невідомо чи отримував він щеплення проти COVID-19.

Офіційно інформацію не оголошують, проте за даними ВВС, Bloomberg та Reuters волонтер не отримував експериментальну вакцину.

Наразі, відомо, що під час випробування одна група учасників отримує експериментальну вакцину, тоді як інша –  існуючу ліцензовану вакцину проти менінгіту. Процес контролює незалежна рада. Ні учасники, ні їхні родичі не знають, яку вакцину отримують. Це дозволяє дослідникам порівняти результати для двох груп, щоб виміряти, чи ефективна вакцина.

Утім, Міжнародний комітет з оцінки та безпеки, який контролює процес випробування, рекомендував продовжити проведення випробувань. Бразильське агентство охорони здоров’я Anvisa заявило, що більше інформації не публікується з міркувань приватності.

Твердження про потенційну загрозу ймовірної вакцини є безпідставним. 

Кожна країна має органи, які контролюють безпеку та ефективність вакцин перед їх широким використанням. 

В Україні лікарські засоби, зокрема вакцини, допускають до застосування виключно після їхньої державної реєстрації, крім тих, що виготовляються в аптеках за рецептами лікарів та на замовлення лікувально-профілактичних закладів. Державна реєстрація лікарського засобу здійснюється виключно на підставі заяви та результатів експертизи реєстраційних матеріалів, проведеної Державним експертним центром МОЗ України. 

В усьому світі ВООЗ координує низку незалежних органів, які перевіряють безпеку вакцин до і навіть після їх введення. Вакцини, дозволені для використання ВООЗ, пройшли багаторівневі випробування, які повинні підтвердити, що вони безпечні та ефективні у боротьбі із захворюваннями. 

Незважаючи на те, що вакцини проти COVID-19 розробляють швидше через застосування нових технологій, вони проходять всі необхідні випробування і можуть отримати необхідні дозволи органів охорони здоров’я, лише за умови якщо вони відповідають стандартам безпеки та ефективності.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний