НЕПРАВДА: Навіть за розрахунками ВООЗ коронавірусом інфіковані всі | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Навіть за розрахунками ВООЗ коронавірусом інфіковані всі

18 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
668

Перевірка фейків у рамках партнерства з Фейсбук

У мережі поширюють пост, у якому йдеться, що сьогодні коронавірусом вже інфіковане все населення Землі, а отже карантин, маски та інші обмежувальні заходи — марні.

Пояснюємо, чому тези автора хибні.

Хибна теза 1. ВООЗ на початку червня заявляла, що 41% населення Землі інфіковано, а отже зараз інфіковані всі.

Автор стверджує, що станом на початок червня 2020 року коронавірусом SARS-CoV-2 вже було інфіковано 41% населення Землі, а отже станом на дату публікації посту (26 жовтня) мають бути інфіковані всі. Як аргумент наводиться цитата представниці ВООЗ Марії Ван Керкхове, яка у червні повідомляла, що від 6% до 41% населення можуть бути безсимптомними носіями коронавірусу.

Однак зі слів Керкхове некоректно робити висновок, що 41% населення Землі вже інфіковані. Йшлося лише про те, що до 41% усіх людей, що заражаються коронавірусом, можуть бути безсимптомними носіями, а в решти населення проявлятимуться симптоми. 

Насправді вірус продовжує поширюватися, та ним заражаються насамперед ті, хто ще не був інфікований раніше чи не виробив імунітет від SARS-CoV-2 або не має так званого «перехресного імунітету». 

«Перехресний імунітет» передбачає, що імунні клітини людини реагують на новий коронавірус і забезпечують частковий або повний імунітет через те, що людина раніше перенесла захворювання, спричинене подібними коронавірусами. 

Станом на 16 листопада 2020 року, згідно з офіційними даними, у світі було виявлено понад 54 млн випадків зараження SARS-CoV-2 і понад 1,3 мільйони смертей. І хоча реальна кількість заражень, ймовірно, є значно вищою (принаймні тому, що не всі інфіковані люди проходять тестування), немає жодних підстав стверджувати, що інфіковано все населення Землі. 

Хибна теза 2. Оскільки всі інфіковані, то карантин і маски — неефективні; вони лише завдають шкоди здоров’ю, доходам та свободі людей.

Низка досліджень показують, що введення загального маскового режиму допомагає знизити швидкість поширення SARS-CoV-2 до 40%. Існують також численні дослідження, які підтверджують ефективність заходів соціального дистанціювання у стримуванні поширення вірусу. Попри можливий негативний вплив на психологічне здоров’я та окремі аспекти життя населення та економіку країн, карантинні обмеження вводяться, аби запобігти перевантаженню медичної системи (коли вірус поширюється неконтрольовано, і не всі хворі можуть отримати медичну допомогу).

Ми неодноразово спростовували фейки про те, що карантин нібито марний (наприклад, тут і тут) і що маски неефективні чи шкодять здоров’ю (наприклад тут, тут і тут). 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний