ФЕЙК: Комарі передають коронавірус

ФЕЙК: Комарі передають коронавірус

27 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
1100

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що вірус SARS-CoV-2 нібито передається від комарів. 

Скриншот допису

Однак, це – неправда.

Вірус SARS-CoV-2 не може розмножуватися у комарях і тому не може передаватися людям.

Поточні дослідження свідчать про те, що SARS-CoV-2 поширюється головним чином від людини до людини повітряно-крапельним шляхом, тобто в результаті вдихання крапель, що виділяються з дихальних шляхів хворого, наприклад, при кашлі або чханні, а також крапель слини або виділень з носа. 

Аби комар міг заразити людину вірусом SARS-CoV-2, цей вірус повинен спочатку заразити комара, пройти через його кишечник і потрапити в слинні залози.

У червні 2020 року провели дослідження, під час якого ланцюг вірусу SARS-CoV-2 ввели в ізольовані клітини комара роду Aedes. У ході дослідження з’ясували, що вірус не зміг розмножитися в клітинах цього комара.

Aedes – вид комарів, що переносять такі інфекційні захворювання, як гарячка чікунгунья, гарячка Денге та гарячка Зіка. Цей рід комарів спочатку виявили у тропічних та субтропічних зонах, але тепер він розповсюджений на всіх континентах, крім Антарктиди. 

У процесі цього ж дослідження зібрали 1165 комарів роду Anopheles і Culex з міста Ухань, де було зафіксовано перший спалах COVID-19. Дослідники виявили, що всі зібрані комарі давали негативний результат на наявність вірусу. 

Рід комарів Culex є носієм вірусного енцефаліту, а в тропічному та субтропічному кліматі – філяріатозу. Цей рід розповсюджений в Україні. 

Anopheles – рід комарів, який переносить малярію, філяріоз і енцефаліт. Територія України належить до територій з можливим розвитком місцевих випадків малярії, адже населена комарами роду Anopheles.

Під час першого експериментального дослідження було введено зразок вірусу SARS-CoV-2 трьом поширеним типам комарів, але навіть за найсприятливіших умов він не зміг розмножитися. Дослідники дійшли висновку, що якщо вірус SARS-CoV-2 не може розмножуватися всередині комарів у контрольованій лабораторній обстановці, комарі не можуть і передати вірус, навіть якщо вони вкусили заражену людину.