НЕПРАВДА: Технологію хімтрейлів протестували ще в 1923 році

НЕПРАВДА: Технологію хімтрейлів протестували ще в 1923 році

29 Червня 2021
FacebookTwitterTelegram
1259

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що технологію “Chemtrail” випробовували ще в 1923 році. Для доказу цього користувачі Facebook показують відео, у якому літак створює димову завісу.

Скриншот допису, що поширюють у Facebook

Однак це — неправда. Димова завіса, яку застосовують у військовій справі, не має жодного відношення до хімтрейлів.

Цей фейк вже перевірили незалежні іноземні фактчекери з Reuters

«Хімтрейли» чи «хіміотраси» (англійською — «chemtrails») — це теорія змови, яку поширюють ще з 1990-х років. Згідно з нею, літаки викидають в атмосферу отруйні хімічні речовини, що згодом осідають на поверхню землі та спричиняють низку захворювань у людей, у тому числі COVID-19. Офіційних підтверджень існуванню хімтрейлів немає. Білі сліди, що залишають після себе літаки, — це лише конденсаційні сліди або атмосферні аерозолі. Фахівці в галузі атмосферних наук теж не виявили підтверджень цієї теорії. 

Відео дійсно зняли 5 вересня 1923 року. У ньому зображене знищення двох американських військових кораблів — USS New Jersey (BB-16) і USS Virginia (BB-13) поблизу узбережжя штату Північна Кароліна. Обидва кораблі були виведені з експлуатації в 1920 році. Згодом американські військові вирішили використати списані кораблі для випробування зброї. 5 вересня 1923 року бомбардувальники знищили ці судна. Перед знищенням літаки створили димову завісу — тактичний прийом, який часто застосовують у військовій справі.

Утім, мета випробувань 5 вересня 1923 року полягала не в демонстрації переваг димової завіси, а в демонстрації ефективності дій авіації проти військових кораблів. Сама технологія димових завіс була відома американським військовим ще до 1923 року (приклади тут, тут і тут). Призначення димових завіс — замаскувати розташування військ, техніки або інших об’єктів. Завісу можуть створити як наземні, так і морські чи повітряні сили.

При виготовленні димових снарядів можуть використовувати нафтові масла, білий і червоний фосфор, суміші оксиду цинку, хлорсульфонову кислоту, тетрахлорид титану, барвники. Хоча ураження противника — не головне призначення димових завіс, при високих концентраціях і тривалому контакті людина може постраждати від диму. Немає підстав вважати, що димові завіси якимось чином пов’язані з хімтрейлами.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний