ФОТОФЕЙК: Горбачова в США нагородили медаллю «За перемогу в холодній війні»

ФОТОФЕЙК: Горбачова в США нагородили медаллю «За перемогу в холодній війні»

31 Серпня 2021
FacebookTwitterTelegram
2275

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що в США є медаль “За перемогу в холодній війні” і нібито нею був нагороджений Михайло Горбачов. У дописах поширюють і фото Горбачова з медаллю на фоні американського прапору.

Зображення, яке поширюють у мережі

Пояснюємо, що не так.

По-перше, фото Михайла Горбачова з медаллю на фоні американського прапора — відредаговане.

Оригінальне фото Горбачова

Фото зроблене у травні 2010 року, його автор — Вені Марковськи (Veni Markovski). У його акаунті на платформі Flickr є альбом з низкою фото з Горбачовим, де видно ідентичний фон та одяг.

Фото Горбачова у травні 2010 року

По-друге, Горбачов не отримував таку медаль. У 2008 році Джордж Буш-старший нагородив Михайла Горбачова Філадельфійською медаллю свободи за визначну роль у припиненні “холодної війни”. Утім, це не медаль “За перемогу в холодній війні”.

Філадельфійська медаль Свободи була заснована в 1988 році на честь двохсотріччя Конституції США та вручається окремим особам та організаціям за прагнення забезпечити свободу в усьому світі.

Філадельфійська медаль свободи

Медаль “За перемогу в холодній війні” у США — це неофіційна нагорода, її не можна носити на військовій формі. Лише у штатах Техас та Луїзіана медаль визнана на офіційному рівні медаллю Національної гвардії, а на Алясці така нагорода затверджена у формі стрічки.

Медаль “За перемогу в холодній війні”

У США тривалий час йдуть дебати щодо визнання цієї нагороди на офіційному рівні. Військовослужбовці періоду “холодної війни” вимагають офіційного визнання, однак поки Конгрес не прийняв відповідні закони. По-перше, неможливо точно визначити кількість тих, хто повинен отримати нагороди, через тривалість періоду “холодної війни” та велику кількість військових, які служили тоді в армії США. Крім того, медалі даються за участь в конкретних операціях чи боях, тоді як “холодна війна” була періодом тривалого напруження між двома державами, а не збройним конфліктом.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний