НЕПРАВДА: В Україні на внутрішні війська витрачають коштів більше, ніж на армію

НЕПРАВДА: В Україні на внутрішні війська витрачають коштів більше, ніж на армію

30 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
1025

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що начебто в Україні на восьмому році війни на утримання внутрішніх військ виділяють більше коштів, ніж на армію. 

Скриншот допису

Однак, це — неправда. У 2021 році видатки на Міністерство оборони вищі, ніж на Міністерство внутрішніх справ.

На систему Міністерства внутрішніх справ, куди входять Національна поліція, Національна гвардія, Державна прикордонна та Державна міграційна служби, у 2021 році запланували витратити 98,3 млрд грн. 

На Міністерство оборони, яке і опікується матеріально-технічним станом Збройних сил України, у 2021 році запланували витратити 117,63 млрд грн.

У проєкті Державного бюджету на 2022 рік, який ухвалив Кабінет Міністрів 15 вересня 2021 року та спрямував на розгляд до парламенту, встановлені такі показники:

  • на Міністерство внутрішніх справ планують виділити 98,23 млрд грн; 
  • на Міністерство оборони заплановано 130,99 млрд грн.

Внутрішніх військ в Україні немає з 2014 року. Після реформи їхні функції були передані Національній гвардії (НГУ). 

Національна гвардія (до реформи — внутрішній війська) — військове формуванням з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ Україн. Серед основних завдань:

  • захист та охорона життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від кримінальних та інших протиправних посягань,
  • охорона громадської безпеки і порядку та забезпечення громадської безпеки,
  • взаємодія з правоохоронними органами — із забезпечення державної безпеки і захисту державного кордону, припинення терористичної діяльності, діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань (груп), терористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій.

Поряд із структурами Міністерства оборони до війни з Росією залучені і підрозділи НГУ. Наприклад, добровольчі батальйони, які проявили себе протягом 2014-2015 років, наразі в основному перебувають у підпорядкуванні НГУ.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний