Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У мережі поширюють інформацію про користь календули (нагідок) при серцево-судинних захворюваннях, дисменореї, гастриті, діатезі, рахіті, раку шлунку та горла, хворобах печінки, сечовивідних шляхів та селезінки, а також як бактерицидного, заспокійливого та ранозагоювального засобу.
Однак, цьому немає підтверджень. Жодне дослідження не підтверджує ефективність календули при згаданих станах чи захворюваннях.
У статтях про альтернативні методи лікування не завжди чітко стверджують, що рослина ефективна проти низки станів чи захворювань. Однак, у цих матеріалах не згадують доказову медицину, пропонують рецепти застосування відварів, настоянок чи мазі з різних рослин.
У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря.
З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану.
Календула — рослина, поширена в Азії та південній Європі. Вона використовується в аюрведичний медицині.
У США аюрведу відносять до альтернативної медицини. Аюрведичні препарати складаються з продуктів переважно рослинного походження, тваринного походження, металів та мінералів. У аюрведичних препаратах виявляли токсичні мінерали або метали, такі як свинець. Наразі немає достатньо досліджень чи клінічних випробувань, які б підтверджували дієвість аюрведи.
У народній медицині календулу застосовують для лікування ран та висипань, хворобах серцево-судинної системи, травної системи, запаленнях легень та низці інших станів. Однак, наукові дослідження не підтверджують ефективність використання календули в лікувальних цілях.
Календула ймовірна безпечна для більшості людей, однак її не варто приймати під час вагітності. Ймовірно, вона може спричинити викидень. Також радять уникати календули під час грудного вигодовування.
Раніше ми спростовували фейк про те, що настоянка з аїру та календули лікує хвороби очей.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний