ФЕЙК: Вакцинація від COVID-19 — експеримент, запланований Верховною Радою у 2018 році

ФЕЙК: Вакцинація від COVID-19 — експеримент, запланований Верховною Радою у 2018 році

30 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
1664

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі активно поширюють відео, на якому чоловіки зачитують Закон України  2362-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо повноважень в галузі охорони навколишнього природного середовища». Вони акцентують увагу на цитаті з «Прикінцевих положень» закону, а саме на: «Кабінету Міністрів України забезпечити прийняття рішень з питань, що потребують законодавчого врегулювання… зокрема експерименту, строк якого не перевищує двох років». Автори ролику роблять висновок, що вакцинація і є експериментом, який «закінчиться вже в квітні наступного року».

Це твердження неправдиве: у законі взагалі не йдеться про хворобу COVID-19 або вакцинацію від неї. Цим законом регулюється передача повноважень в сфері охорони довкілля органам місцевої влади. До того ж закон прийняли в 2018 році, а новий коронавірус SARS-CoV-2 вперше виявили в грудні 2019 року. 

Слово «експеримент» у Законі стосується організації роботи Кабінету Міністрів. В історії Закону бачимо, що він спричинив прийняття двох постанов Кабінету Міністрів: «Про реалізацію експериментального проекту щодо підвищення ефективності організації процесів планування діяльності Кабінету Міністрів України» (2021) та «Про реалізацію експериментального проекту щодо забезпечення безперервного надання кваліфікованих електронних довірчих послуг у разі заміни надавача таких послуг» (2020).

У першій постанові йдеться про застосування нової системи для планування й оцінки дій уряду — «Єдиної інформаційної системи планування та моніторингу діяльності Кабінету Міністрів України». А в другій постанові Кабмін передав державному підприємству «Дія» статус кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг замість ДП «НАІС». Слово «експеримент» стосується лише оптимізації роботи уряду і зміни в електронних реєстрах, а не втілення планів щодо COVID-19 або вакцинації від нього.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний