БЕЗДОКАЗОВО: Алюмінієва фольга має протизапальний ефект, лікує остеохондроз та інфекції | VoxUkraine

БЕЗДОКАЗОВО: Алюмінієва фольга має протизапальний ефект, лікує остеохондроз та інфекції

10 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
2797

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють інформацію про те, що звичайна алюмінієва фольга, яку використовують в кулінарії, має лікувальні властивості. Вона начебто позбавляє від болю в м’язах та кістках, лікує шийний остеохондроз та є «відмінним інструментом в боротьбі з інфекціями».

Користувачі аргументують лікувальний ефект тим, що «біоструми, які випускаються нашим організмом в біологічно активній точці, будуть повертатися назад на меридіан, звідки і вийшли».

У подібних дописах також пояснюють, як зробити так званий «срібний місток» із фольги, який радять прикладати до болючого місця

 

Насправді теорія про лікувальні властивості алюмінієвої фольги безпідставна.

Немає жодних наукових підтверджень того, що компреси з фольгою мають знеболювальний чи протизапальний ефект. Ми знайшли лише одне рандомізоване дослідження, у якому вивчали ефективність алюмінієвої фольги для профілактики болю після ампутацій. І воно показало, що цей метод неефективний: пацієнти, яким робили обгортання фольгою, не починали відчувати фантомні болі менше.   

Рандомізоване дослідження – це тип експерименту, у якому його учасників випадковим чином ділять на групи: на одній проводять досліджуване втручання, а в іншій застосовують плацебо. Такі види дослідження є основою доказової медицини.

Остеохондроз розвивається, коли кістка під хрящем (сполучною тканиною суглоба) не отримує достатньо кровотоку. Правильне лікування має відновити нормальну роботу ураженого суглоба та зняти біль. Лікарі можуть рекомендувати фізіотерапію, однак інколи при остеохондрозі необхідна операція. Немає наукових підстав вважати, що лише прикладання алюмінієвої фольги здатне вилікувати остеохондроз. 

У подібних дописах також стверджують, що фольга — це альтернатива антибіотикам при лікуванні інфекцій, і радять загортати ноги у фольгу протягом 7 днів. Антибіотики застосовують для лікування бактеріальних інфекцій: вони вбивають бактерії або стримують їхнє поширення в організмі. До появи сучасних антибіотиків у 1936 році, бактеріальні інфекції спричиняли 30% від усіх смертей. Завдяки антибіотикам інфекції, які раніше були смертельними, стали виліковними.

Натомість фольга не має жодних антибактеріальних властивостей і доведеної дії у боротьбі з патогенами інфекційних захворювань.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний