БЕЗДОКАЗОВО: Часник лікує хронічний бронхіт, емфізему легенів та COVID-19 | VoxUkraine

БЕЗДОКАЗОВО: Часник лікує хронічний бронхіт, емфізему легенів та COVID-19

6 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
1725

Перевірка фейків у рамках партнерства з Фейсбук

У мережі поширюють інформацію, що нібито часник може вилікувати такі захворювання, як хронічний бронхіт та емфізему легенів. Крім цього автор стверджує, що, якщо пити «часникову воду», то в організмі утворюється так звана «природна вакцина» проти COVID-19. 

Однак усе це вигадки

Вживання часнику може бути корисним для здоров’я. Зокрема часник може зміцнювати імунну систему, допомогати при застуді та знижувати кров’яний тиск або рівень холестерину, тим самим зменшуючи ризик серцевих захворювань. Втім, наразі немає наукових досліджень, які б підтверджували, що вживаючи часник, можна вилікувати легеневі захворювання. 

До того ж, часник має антимікробну дію, а хронічний бронхіт та емфізему легенів, як правило, викликає куріння сигарет, а не вірус чи бактерія. 

Щодо COVID-19, то ВООЗ уже спростували міфи про те, що новий коронавірус лікується часником. В одному з досліджень виявили, що часник також може бути запропонований для профілактики COVID-19 через його загальний позитивний вплив на імунну систему, однак це не дає підстав розглядати його як засіб лікування COVID-19.

У той же час, якщо споживати часник у великій кількості, існує вірогідність розвитку побічних ефектів, таких як кровотеча чи астма.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний