БЕЗДОКАЗОВО: Часник, вимочений у червоному вині, лікує понад 100 захворювань | VoxUkraine

БЕЗДОКАЗОВО: Часник, вимочений у червоному вині, лікує понад 100 захворювань

28 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
4408

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що комбінація часника та червоного вина може запобігти багатьом захворюванням. Автор статті надає рецепт на основі часника та червоного вина, стверджуючи, що це може допомогти очистити кpoв, зміцнити імунну систему, знизити рівень холестерину, вивести надлишок солі з організму, зробити людину витривалішою та енергійною, допомогти при жіночих захворюваннях, покращити процеси травлення, вилікувати різні типи раку і щонайголовніше покращити діяльність серцево-судинної системи. 

Скриншот статті, яку поширюють у Facebook

 

Утім, немає досліджень, які б доводили, що поєднання червоного вина та часнику можуть лікувати згадані захворювання.

Більше того, ні часник, ні червоне вино при окремому застосуванні не мають доведеної лікувальної дії при жодних хворобі чи стані.

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді – небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звертатися за консультацією до лікаря

З’ясувати, чи вітамін або ж харчовий додаток має доведену дію у лікуванні хвороби чи стану можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту або ж за назвою хвороби чи стану

Потенційні лікувальні властивості часнику пов’язують із його основною діючою речовиною, що називається аліцин. Науковці припускають потенційний лікувальний ефект часнику при атеросклерозі, діабеті, високому рівні холестерину, високому кров’яному тиску, раку простати. Потенційно неефективним часник є у лікуванні інфекції травного тракту (хелікобактер пілорі). Немає достатньо досліджень, аби стверджувати, що часник може зменшити частоту та кількість застуд, солі в організмі, бути профілактикою вагінальних захворювань чи вилікувати різні типи раку.

Надмірне вживання часнику може нашкодити дітям та вагітним. Не варто наносити часник на шкіру, адже це може спричинити утворення опіків та пухирів. Вживання сирого часнику на порожній шлунок може спричинити шлунково-кишкові розлади. 

Науковці припускають потенційний лікувальний ефект вина для запобігання серцево-судинних хвороб, діабету, інфекції травного тракту, а також для покращення когнітивних функцій. Стверджувати, що вино може зменшити ризики різних типів раку, не можна, адже для цього недостатньо досліджень.

Проте надмірне вживання цього напою може мати зворотній ефект та стати причиною багатьох захворювань, наприклад, серцево-судинних захворювань, астми, подагри, гіпертонії, проблем з печінкою, шлунково-кишковим трактом та ментальним здоров’ям.

Ще раз радимо не займатися самолікуванням і вчасно звертатися до лікаря.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний