БЕЗДОКАЗОВО: COVID-19 був створений для «великого перезавантаження» | VoxUkraine

БЕЗДОКАЗОВО: COVID-19 був створений для «великого перезавантаження»

28 Грудня 2020
FacebookTwitterTelegram
1450

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що група світових лідерів організувала пандемію COVID-19, аби взяти під контроль світову економіку і встановити новий світовий порядок. 

Частину тез із статті та відео, яке її супроводжує, ми вже спростовували у попередніх матеріалах. Нагадуємо, що:

Ресурс Media Bias / Fact Check (який користується оцінками незалежних фактчекерів мережі IFCN) оцінює HighWire, чиє відео-пояснення наводиться у статті, як конспірологічне та псевдонаукове. Даний медіа-ресурс здебільшого поширює та просуває непідтверджені заяви та фактологічні звіти, які не відповідають офіційній науці.

Метою «Великого перезавантаження» не є знищення демократії, приватної власності, грошей та національних держав, а пандемію COVID-19 не створили спеціально для цього.

Насправді «Велике перезавантаження» – це ініціатива Всесвітнього економічного форуму (WEF) для вирішення ключових проблем сучасного капіталізму. Організатори WEF виділяють кризу внаслідок пандемії COVID-19 як привід для пришвидшення пошуку способів вирішення системних проблем, які під час пандемії посилилися у багатьох країнах світу. Серед них слабке економічне зростання та падіння добробуту, надмірне накопичення державного боргу, проблема зростання бідності та безробіття, проблема змін клімату та надмірного зростання нерівності і, як наслідок – політичної нестабільності. 

Твердження про те, що політики запланували пандемію або використовують її для знищення приватної власності та грошових відносин, немає доказів. Так само як і те, що внаслідок “Великого перезавантаження” будуть зруйновані національні держави, оскільки Всесвітній Економічний форум стане глобальним лідером і буде мати повноваження повідомляти іншим країнам, що робити, та координувати їхні дії. 

Смертність від COVID-19 є вищою, ніж від свинячого грипу.

Загалом вплив пандемії COVID-19 є набагато більш руйнівним, ніж H1N1, або свинячого грипу, оскільки новий коронавірус має вищий рівень зараження та смертності. З 12 квітня 2009 року до 10 квітня 2010 року, за оцінками Центру контролю та профілактики інфекційних захворювань, свинячий грип спричинив від 151,7 до 575,4 тисяч смертей. Станом на 23 грудня 2020 року від нового коронавірусу в світі померло 1,7 млн людей. У той же час остаточну кількість усіх смертей та випадків зараження від нового коронавірусу можна буде підрахувати лише після завершення пандемії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний