БЕЗДОКАЗОВО: Йодна сітка має унікальні цілющі властивості | VoxUkraine

БЕЗДОКАЗОВО: Йодна сітка має унікальні цілющі властивості

25 Лютого 2021
FacebookTwitterTelegram
10540

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі розповсюджують інформацію про корисні властивості йодної сітки. Вона начебто має надзвичайну ефективність: допомагає при кашлі, застуді; дозволяє встановити дефіцит йоду в організмі та відновити його запаси.

Скриншоти статей, які поширюють у Facebook

 

Утім,  немає достатньо доказів, які б підтверджували лікувальні властивості розчину йоду при більшості з перелічених хвороб чи станів.

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді – небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звертатися за консультацією до лікаря. 

З’ясувати, чи вітамін або ж харчовий додаток має доведену дію у лікуванні хвороби чи стану можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту або ж за назвою хвороби чи стану

Нанесення розчину йоду на шкіру безпечне для більшості людей. Йод може бути ефективним для загоєння, якщо наносити його на виразки на ногах (для людей, в кого ці виразки пов’язані з діабетом або якщо це трофічні виразки). Також науково підтверджено, що йод має антисептичні властивості. З цієї точки зору, він нічим не гірший, ніж будь-який інший антисептик. 

В інструкції до розчину йоду зазначені показання до застосування: антисептичний, відтяжний, подразнювальний засіб при запальних та інших захворюваннях шкіри і слизових оболонок. Однак немає доказів, що розчин здатний допомогти у лікуванні раку, вірусних захворювань, варикозної хвороби, полегшити біль у суглобах чи прискорити загоєння синців та забоїв.

Безпідставно вважати, що тривалість наявності йодної сітки на шкірі може визначати дефіцит мікроелементу в організмі або поповнити його запаси. Для усунення дефіциту рекомендують змінити дієту або приймати харчові добавки, наприклад, йодовану сіль

Матеріали з порадами по використанню йодної сітки часто протирічать один одному. У деяких матеріалах вказують, що “ідеальна” сітка має складатись з квадратів зі стороною 1 см. В інших матеріалах розмір сітки не вказують. І практично в жодному матеріалі не пояснюється, чому розчин йоду має наноситися у вигляді сітки, а не в іншій формі. 

Одна група матеріалів рекомендує перевіряти рівень йоду в організмі, наносячи сітку на внутрішню частину стегна, інша – на п’яти. Із приводу частоти нанесення йодної сітки серед прибічників “народного методу” теж немає консенсусу: від 2 разів на день до 2-3 разів на тиждень

Різняться й вказані протипоказання. Можна зустріти інформацію, що не можна малювати йодну сітку вагітним жінкам. В інших джерелах, навпаки, стверджують, що за допомогою йодної сітки вагітні можуть лікуватись. Деякі автори стверджують, що в жодному разі не можна наносити сітку на щитоподібну залозу, тоді як в інших – розчин йоду нанесений саме на область щитоподібної залози.

Застерігаємо, що при тривалому застосуванні розчину йоду спиртового 5% можлива поява нежиті, кропив’янки, слиновиділення, сльозовиділення, висипів на шкірі. А при передозуванні можливі явища йодизму, подразнення, опіки.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний