БЕЗДОКАЗОВО: Нас вакцинують, щоб назавжди зробити клієнтами фарміндустрії | VoxUkraine

БЕЗДОКАЗОВО: Нас вакцинують, щоб назавжди зробити клієнтами фарміндустрії

11 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
1470

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюється допис про те, що начебто мета вакцинації – залучити якомога більшу кількість клієнтів для медицини та фармакологічної індустрії. Мовляв, після щеплення у дітей розвиваються різні інфекції, тому для їх лікування доводиться звертатися до лікарів та купувати продукцію фармацевтичних компаній.

По-перше, вакцина не заражає організм інфекцією, а імітує її, допомагаючи організмові виробити імунітет. До складу вакцин додають лише ослаблені чи неживі віруси чи бактерії, або взагалі лише їхні частинки. У такому стані віруси та бактерії не здатні спричинити справжню інфекцію. Тому вакцина практично ніколи не викликає хворобу, натомість змушує організм виробляти Т-лімфоцити та антитіла до патогенів. Інколи після вакцинації через імітацію інфекції можуть виникати легкі побічні ефекти, наприклад, підвищення температури. Це нормальна реакція організму – вона показує, що вакцина працює.

По-друге, дітей вакцинують як від бактеріальних інфекцій, так і вірусних. За хибною логікою авторів допису, лікарі мали б приписувати антибіотики проти вірусів, коли діти начебто хворіють після вакцинації. Однак антибіотики не призначають для лікування вірусів – вони діють лише на бактерії

Також у дописі згадується, немов після вакцинації у дітей розвивається астма та синдром дефіциту уваги та гіперактивності. Насправді це твердження бездоказово. Дослідження з понад 18 тисячами учасників довело, що не існує жодного зв’язку між вакцинами АКДС, КПК і поліовакциною (препарати, які часто хибно пов’язують із захворюванням) та ризиком розвитку астми у дитини. Вакцини хибно пов’язують із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності через ртутну сполуку тімеросал. Проте щонайменше три масштабні дослідження довели, що тімеросал у складі вакцин не спричиняє цей синдром.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний