БЕЗДОКАЗОВО: Носіння масок викликає рак шкіри | VoxUkraine

БЕЗДОКАЗОВО: Носіння масок викликає рак шкіри

18 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
1960

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Користувачі мережі поширюють картинку, на якій зображений чоловік з ураженою ділянкою шкіри обличчя. Стверджується, що це рак шкіри, начебто спричинений щоденним тривалим носінням маски. І через онкозахворювання громадянин Ізраїлю отримав медичне звільнення від необхідності носити маску для обличчя у громадських місцях.

Інформація про те, що носіння масок для обличчя може викликати рак шкіри, нічим не підтверджена. Незалежні фактчекери з Reuters вже спростовували подібну тезу.

Наприкінці вересня 2020, на ізраїльському новинному порталі опублікували розслідування, у якому розповіли, що адвокат Ліор Ерез, ім’я якої згадано на зображенні, видає фіктивні документи, які підтверджують, що людина не може носити маску для обличчя за медичними показаннями.

У матеріалі також йдеться про те, у своїх соціальних мережах Ліор Ерез виступає проти вакцинації та щотижня публікує десятки дописів на тему теорій змов щодо імплантації підшкірних чіпів і особливо щодо походження коронавірусу. А останнім часом вона виступала проти обов’язкового носіння масок.

Згідно зі стандартами медичної допомоги при COVID-19, носіння масок протипоказане:

  • особам з проявами дихальної недостатності будь-якого походження;
  • особам з психічними розладами або недієздатним особам, які не можуть користуватися маскою без сторонньої допомоги;
  • особам без свідомості;
  • дітям віком до двох років.

Схожі протипоказання надають й американські CDC.

Ми не знайшли досліджень, які б вказували на те, що носіння масок спричиняє онкологічні захворювання шкіри.

Людям, які мають або перенесли онкозахворювання, навпаки радять носити маски, оскільки імунітет таких людей ослаблений, а це збільшує ризик більш серйозного перебігу COVID-19.  

ВООЗ стверджує, що носіння маски для обличчя є безпечним і насправді може захистити від інфікування новим коронавірусом. Також ми вже неодноразово спростовували неправдиві тези про носіння масок і начебто їх загрозу для здоров’я людини (тут, тут і тут). 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний