Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У мережі поширюється інформація про невипадковість збігу в часі пандемії COVID-19 та ініціативи ID2020, який начебто має на меті чипізацію населення. Автори намагаються пов’язати низку подій 2020 року, які містять у назві слова «ID» чи «Identity». Далі припускають, що саме на цих подіях (Connect: ID 2020 та Identity Week) на загал представлять цифрові ідентифікатори особи, які стануть стандартами паспортів. А ще говорять про чипи, хоча не пов’язують чітко інформацію про чипи з попередньою про події.
Багато з тверджень, які наводять, – безпідставні. Далі – пояснюємо, про про що насправді згадані події та проекти, і як з тим пов’язані чипи.
Спочатку про події
Connect: ID 2020 – конференція, яку повинні були провести у березні 2020 року у місті Вашингтон (її перенесли на 2021 рік). Identity Week – конференція у Лондоні, яку планують на листопад 2020 року. Обидві події серед іншого повинні обговорювати тему цифрових персональних даних та поводження з ними. Такі події не є чимось унікальним для 2020 року. Наприклад, Digital Identity Summit проводять з 2016 року, а країни ОЕСД обговорювали, як гарантувати безпеку особистих даних в інтернеті ще з 2008 року.
Навколо ініціативи ID2020 розповсюдилося багато фейків. Ініціатива просуває введення електронних паспортів, зокрема для людей, які мають труднощі із посвідченням особи. Наприклад, біженців, примусово переміщених осіб чи людей без громадянства, які позбавлені доступу до фізичних копій документів, через що не можуть отримати доступ до освіти, охорони здоров’я чи соціальних служб. Інша мета – забезпечити право людини представити своє посвідчення особи за будь-яких умов. Персональні дані при цьому надаються винятково людині, а не державам чи компаніям. Електронний паспорт буде містити в собі інформацію про людину та її біометричні дані, у тому числі електронний підпис.
Представники ініціативи ID2020 не заявляють, що вони чипуватимуть населення. Це твердження безпідставне.
Про запис історії вакцинації на тілі через квантові точки
Дослідники Массачусетського технологічного інституту розробили технологію, яка одночасно з вакциною може «записувати» на шкірі історію вакцинації квантовими точками. Вважають, що такий спосіб запису історії вакцинації стане в нагоді для ведення обліку вакцинації в африканських країнах, які розвиваються. Це дослідження провели за рахунок гранту Фонда Білла та Мелінди Гейтс.
Утім, безпідставно заявляти, що вакцини, які вводитимуть, використовуючи технологію квантових точок, і які спонсоруватиме або розвиватиме Білл Гейтс спричинятимуть безпліддя. Білл Гейтс ніколи не заявляв, що хоче зробити населення землі безплідним чи скоротити його чисельність. Він лише говорив про скорочення швидкості приросту населення: із кращою вакцинацією, охороною здоров’я та доступом до медичних послуг (а не тільки вакцинацією) більше дітей буде виживати, тому потреба народжувати більше зникне.
Так само безпідставно заявляти, що технологію вакцинації з квантовими точками використовуватимуть для слідкування за людьми чи допуском їх в метро чи супермаркети.
Про заявку на патент «060606»
Заявка на патент «WO2020060606», який наводять у дописі, не стосується «цифрового ідентифікатора» Microsoft Technologies. Це заявка на патент іншого винаходу – нагорода криптовалютою осіб, які виконують певну мозкову або фізичну діяльність. І уточнення – тут теж не про чипи. Трекер, який буде слідкувати за виконанням дій буде одягатися на тіло, наприклад, це може бути смарт-годинник.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний