БЕЗДОКАЗОВО: Примусові та планові щеплення гірші за індивідуальні плани вакцинації | VoxUkraine

БЕЗДОКАЗОВО: Примусові та планові щеплення гірші за індивідуальні плани вакцинації

9 Вересня 2020
FacebookTwitterTelegram
921

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook.

У соціальних мережах поширюється відео з російським лікарем Володимиром Поповим. Загальна ідея відео: примусова вакцинація та планові щеплення гірші за індивідуальні плани вакцинування (або навіть відмова від нього), адже організм кожної людини по-різному реагує на вакцини.

Насправді ж, це не так. 

По-перше, CDC рекомендує проводити щеплення саме за затвердженим графіком, адже він враховує стан розвитку імунної системи дитини та дозволяє своєчасно попередити захворювання або його тяжкий перебіг. 

По-друге, альтернативний графік вакцинування – який також часто згадується у відео – вперше був розроблений доктором Робертом Сірсом у 2007 році. Пізніше його підхід почали піддавати суттєвій критиці:

  • його альтернативний графік не має наукового обґрунтування. Свій графік він пропонує скоріше як заспокійливу альтернативу для батьків, які бояться щеплень, аніж як науково доведений кращий підхід до вакцинування;
  • для доведення шкоди вакцинування доктор Сірс використовував дані, які показували лише часовий збіг між вакциною від пневмококу та серйозними побічними ефектами, а не причинно-наслідкові зв’язки;
  • критика доктора Сірса щодо складових вакцин не відповідає науковим дослідженням та бездоказово дискредитує наукові факти.

У відео Володимир Попов згадує інше дослідження щодо альтернативного плану вакцинування – доктора Пола Томаса. Так, нібито за результатами його дослідження з 2008 року, у дітей, яким робили щеплення за гнучким “friendly” планом або не робили щеплень взагалі випадків аутизму менше.

Це дослідження також піддається критиці через ті ж причини, що й перший альтернативний план – відсутність наукового обґрунтування та поширення антивакцинаторських тез.  

По-третє, Володимир Попов згадує і про висновок Пола Томаса про те, що вакцини викликають аутизм. VoxCheck вже спростував цю тезу тут

Далі у відео на доведення тези про відмову від примусової вакцинації Попов говорить, що доктор Деніел О’Коннел та Елін Пінг у 2019 році довели, що ефективність імунної відповіді на вакцину залежить від генетики людини. 

Втім, у висновках автори говорять, що їх стаття може допомогти у подальших дослідженнях складу вакцин та їх удосконалення, а не про те, що в обов’язковій або плановій вакцинації немає сенсу. Навпаки – у дослідженні декілька разів згадується важливість вакцини для призупинення поширення вакциноконтрольованих хвороб та зменшення смертності від них.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний