БЕЗДОКАЗОВО: Сік цибулі лікує атеросклероз, бронхіт та низку інших хвороб | VoxUkraine

БЕЗДОКАЗОВО: Сік цибулі лікує атеросклероз, бронхіт та низку інших хвороб

26 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
1718

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Користувачі мережі поширюють статтю про те, що соком цибулі можна лікувати багато різних хвороб та станів. Попри те, що цибуля дійсно має низку корисних властивостей, не всі твердження автора на сьогодні доведені наукою. Пояснюємо, що не так з наступними тезами: 

Невідомо, чи речовини, що містяться у цибулі, знищують стрептококи, туберкульозні та дифтерійні палички, а також віруси грипу та інших ГРВІ.

В Американській цибулевій асоціації зазначають, що деякі дослідження доводять противірусні властивості сполук, виявлених у цибулі. Є навіть наукові дослідження, що демонструють певний захисний вплив сполук цибулі від вірусу грипу. 

Також дослідження останніх десятиліть загалом підтверджують антимікробну природу цибулі, а також її сполук та екстрактів. Однак важливо, що таких клінічних досліджень проводилося дуже мало. Крім цього, бракує науково доведеної інформації про дози та способи ефективного застосування цибулі

У ВООЗ вважають, що речовини цибулі ефективні проти деяких бактеріальних інфекцій, наприклад, дизентерії. Існує дослідження, що доводить ефективність цибулі проти стафілококу. Точної інформації щодо інших інфекцій немає.

Водночас Європейському агентстві лікарських засобів зазначають, що екстракт цибулі може мати антигрибковий ефект. Також він може бути ефективним при боротьбі з протозойними інфекціями — паразитарними хворобами, які спричиняють найпростіші. Однак Агентство також наголошує, що клінічних досліджень по цій темі недостатньо. 

Невідомо, чи цибулевий сік з медом зупиняє атеросклероз на початкових стадіях. 

Клінічні дослідження доводять, що сік цибулі запобігає віковим змінам судин. Однак наукових доказів того, що вживання цибулі зупиняє розвиток конкретно атерослерозу, немає. 

Невідомо, чи вживання цибулевого соку лікує бронхіт, сечокам’яну хворобу та геморой. 

Згідно з висновком ВООЗ, в офіційній медицині не існує експериментальних чи клінічних доказів того, що сік цибулі лікує бронхіт або може бути ефективним відхаркувальним засобом. Про лікування сечокам’яної хвороби чи геморою соком цибулі досліджень взагалі не існує. У документі ВООЗ згадуються лише сечогінні властивості цибулі. Інших досліджень на цю тему ми не знайшли.

Не відомо, чи суміш соку ріпчастої цибулі, меду, прополісу, масла какао й олії обліпихи допомагає при склерозі головного мозку. 

Жодних досліджень, що підтверджують ефективність соку цибулі проти склерозу головного мозку, ми не знайшли.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний