БЕЗДОКАЗОВО: Складні хвороби у дітей – наслідок вакцинації | VoxUkraine

БЕЗДОКАЗОВО: Складні хвороби у дітей – наслідок вакцинації

7 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
1434

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що до початку застосування вакцин дитячими хворобами були коклюш, кір, свинка та вітрянка. А от зараз нібито через вакцини діти страждають від аутизму, артриту, раку, діабету та астми.

Проте,  автори дописів у соцмережах ігнорують дослідження, у яких йдеться про фактори, які вплинули на причини виявлення серйозних хвороб. 

Основними причинами збільшення кількості хвороб є краща діагностика захворювань, зміна способу життя та екологічні фактори. Вакцини не спричиняють жодну з перелічених хвороб. 

Для підвищення рівня вакцинації у країнах, що розвиваються,  у 1974 р. ВООЗ розпочала Розширену програму імунізації. Вакцинація допомогла повністю викорінити натуральну віспу. Також саме завдяки вакцинації суттєво зменшилась кількість захворювань на поліомієліт. Про це ми вже писали тут і тут.  

Впродовж 2000–2018 років збільшення охоплення вакцинами проти кору та додаткові заходи щодо імунізації зменшили захворюваність на кір на 66%, а смертність від кору на 73%. Не дивлячись на це, захворюваність на кір та смертність від нього в деяких країнах збільшилася, у тому числі і в Україні. Основна причина – недостатня вакцинація населення. 

Кількість захворювань на коклюш, вітрянку та свинку також істотно зменшилася завдяки вакцинації.  

Збільшення випадків аутизму відбулося не через вакцини, а через покращення діагностики виявлення розладу аутичного спектру та розширення критеріїв. На це також вплинула «заміна діагнозу». Раніше дітей з аутизмом приписували до інших категорій, наприклад, до тих, у кого порушення розумового розвитку (intellectual disability). Про це ми вже писали тут.

Точні причини дитячого артриту невідомі. Вважають, що хворобу спричиняє взаємодія генетичних факторів та навколишнього середовища. При дитячому артриті імунна система може працювати неправильно, що викликає запалення в суглобах та інших системах організму. 

Зростання захворюваності на рак зумовлене кількома факторами, серед яких зростання старіння населення, а також причини, пов’язані із соціальним та економічним розвитком. Дослідження щодо ризику захворювання на рак внаслідок вакцинації проти поліомієліту (вакцина була забруднена вірусом SV40, який потенційно сприяє росту пухлин) не знаходять достатньо доказів, що ця вакцина могла викликати рак. Тези про те, що вакцина від поліомієліту може спричиняти рак, спростовували й іноземні незалежні фактчекери, наприклад, зі Snopes, AFP та Science Feedback. 

Кількість захворювань на діабет справді суттєво зросла (зі 108 мільйонів у 1980 році до 422 мільйонів у 2014 році). Вакцинація не спричиняє діабет. Основними причинами діабету 2 типу, як вважає ВООЗ, є переважання сидячого способу життя, ожиріння, неправильне харчування, куріння та зловживання алкоголем. Водночас, причини діабету 1 типу достеменно не відомі, але вважають, що це взаємодія генетичних факторів та довкілля.

Немає жодного зв’язку між вакцинами та збільшенням захворювань на астму у дітей. Згідно з інформацією ВООЗ основною причиною розвитку астми є генетична схильність до хвороби. Алергії на пил, тваринну шерсть, вдихання тютюнового диму, хімічних речовин можуть викликати приступи астми. 

Отже, немає доказів стверджувати, що вакцинація спричиняє хвороби, у тому числі й у дітей.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний