БЕЗДОКАЗОВО: У Танзанії немає пандемії коронавірусу | VoxUkraine

БЕЗДОКАЗОВО: У Танзанії немає пандемії коронавірусу

19 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
1032

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють дописи про те, що у президент Танзанії офіційно не визнає пандемію COVID-19. Причина – позитивні тести на коронавірус у папаї та козла. 

Однак, припинення тестування та політичне рішення про невизнання пандемії не є доказами відсутності нових випадків коронавірусу в країні. 

По-перше, незалежні фактчекери зі Snopes вже перевіряли заяви про позитивні тести у папаї та козла. Так, про те, що у тварини та фрукта нібито виявили коронавірус відомо лише зі слів президента Танзанії. Жодні інші джерела не підтверджували цього. 

Snopes також припускають, що авторитарні рішення президента Танзанії можуть бути результатом протистояння між ним та опозицією, яка критикує його підходи щодо протидії пандемії. 

До того ж, не відомі ані умови тестування, ані які саме тести використовувались. Часом через порушення процедури тестування чи використання відповідних тестів можна отримати хибні результати, як у випадку з ківі, яблучним соком чи Кока-Колою

По-друге, президент Танзанії почав критикувати імпортні тести на коронавірус саме після нібито позитивних результатів у папаї та козла. Після цього інциденту президент Танзанії почав ігнорувати пандемію у країні. Хоча зазначимо ще раз – про справжність результатів тесту та й умов їх проведення нічого не відомо з жодних інших джерел, крім як зі слів самого ж президента. Врешті-решт, президент Танзанії оголосив, що країна перемогла пандемію завдяки “Божій волі” та молитвам. Так, із середини червня у країні припинили вести облік захворюваності на COVID-19. 

Тобто, відсутність нових випадків у країні – результат політичного рішення не вести статистику, яка нібито лише “вганяє людей у паніку”. Утім, це не є доказом того, що хвороби у країні немає.

По-третє, журналісти, лікарі та аналітики не звітують про нові випадки COVID-19, ймовірно, через обмеження свободи слова та преси у Танзанії та можливі погрози за озвучування того, що протирічить версії влади.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний