БЕЗДОКАЗОВО: Вчений з’ясував механізм розвитку аутизму від вакцин | VoxUkraine

БЕЗДОКАЗОВО: Вчений з’ясував механізм розвитку аутизму від вакцин

10 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
735

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють перекладену російською мовою лекцію доктора Лоуренса Палевського – педіатра-антивакцинатора із Нью-Йорка, який публічно критикує вакцини та пов’язує їх із аутизмом. Із лекціями про шкоду вакцин він виступає щонайменше 10 років, закликаючи батьків відмовлятися від імунізації. Під час спалаху кору у Нью-Йорку у 2019 році він продовжував стверджувати, що вакцини – це загроза для здоров’я дітей.

Інші науковці, наприклад, професор біоетики Нью-Йоркського університету Артур Каплан, закликають позбавити Палевського лікарської ліцензії через «розповсюдження дезінформації, яка ставить під ризик здоров’я дітей та громадськості».

У цій лекції Лоуренс Палевський робить припущення, що компоненти вакцин – алюміній, полісорбат-80, віруси та бактерії – можуть потрапляти в мозок людини. Однак не існує наукових досліджень, які б підтверджували це.

Для того, аби вакцини змушували організм інтенсивніше виробляти антитіла до певного патогену, до їхнього складу додають ад’юванти, наприклад, алюміній. Палевський припускає, що алюміній здатний долати гематоенцефалічний бар’єр та потрапляти у мозок разом із вірусами та бактеріями, присутніми у вакцинах. 

Гематоенцефалічний бар’єр – це бар’єр між кровоносними судинами мозку та компонентами, що утворюють мозкову тканину. Забезпечує захист від потрапляння у мозок хвороботворних патогенів та токсинів, що можуть міститися у крові людини. 

Палевський стверджує, що його теорія може бути правдивою, бо ніколи не було досліджено, як мікрочастинки солей алюмінію рухаються організмом людини.

Дослідження все ж були – і вони виявили, що викид алюмінію із місця ін’єкції відбувається дуже повільно. Понад 80% алюмінію залишається в місці ін’єкції через 28 днів після вакцинації.

Науковці заперечують, що мікрочастинки алюмінію здатні пройти гематоенцефалічний бар’єр. Авраам Аль-Ахмад, доцент Центру наук про здоров’я в Техаському університеті, запевняє, що розмір мікрочастинок, у яких алюміній присутній у вакцинах, становить 1-10 мікрометрів, у той час, як пори щільних з’єднань гематоенцефалічного бар’єру мають розмір приблизно 0,0004 мікрометра.

Дійсно, деякі віруси та бактерії можуть проходити через гематоенцефалічний бар’єр до мозку. Однак на сьогодні не існує досліджень, які б підтверджували безпідставну теорію Палевського про те, що патогени із вакцин можуть проникати в мозок.

Окрім цього, Лоренс Палевський ще низку неправдивих аргументів: 

Хибна теза: Не існує жодного дослідження, яке доводить, що вакцинація НЕ викликає аутизм. 

Насправді існують дослідження, які це доводять. Наприклад, мета-аналіз контролю випадків та когортних досліджень (з понад мільйоном учасників) 2014 року доводить, що ні вакцини загалом, ні їхні окремі компоненти, не викликають аутизм. У дослідженні що проводилося у 19991-1998 роках, порівняли випадки понад 500 тис. дітей, які отримали вакцину від КПК та ні. Пiсля цього науковці оцінили їхні ризики захворіти аутизмом. Результати довели, що КПК не викликає аутизм. Під час каліфорнійського дослідження виявили, що коли із вакцин прибрали тімеросал, із яким помилково пов’язували можливий розвиток аутизму, кількість випадків аутизму серед дітей не зменшилася. 

Хибна теза: Наночастинки алюмінію проникають в мітохондрії та лізосоми клітин. Вводячи алюміній, ви порушуєте процес життєдіяльності клітини.

Головне джерело алюмінію для людини — це їжа, вода та повітря. У деяких дослідженнях йдеться, що більшість дорослих протягом дня в середньому споживають 1-10 мг алюмінію тільки із природних джерел. Із досліджень відомо, що сукупна кількість алюмінію у вакцинах, які діти отримують за перші 6 місяців життя, насправді набагато менша, ніж та, що отримується з їжі, зокрема грудного молока та сумішей. 

Хибна теза: При багатьох нейродегенеративних захворюваннях у дорослих спостерігається підвищена концентрація алюмінію в багатьох тканинах організму, в тому числі у мозку.

Існує дослідження групи науковців із Кільського університету на чолі із Крістофером Екслі, у якому вони начебто виявили велику кількість алюмінію у мізках людей, хворих на аутизм. 

Однак інші науковці не вважають дослідження показовим, оскільки його автори взагалі не порівнювали виявлені ними рівні алюмінію у тканинах мозку хворих на аутизм із показниками людей, що не хворіють аутизмом. Тобто фактично неможливо визначити, що ці показники були аномально високими, а не середньостатистичними для всіх людей.

Хибна теза: Живі віруси кору та паротиту були виявлені у мозку та спинномозковій рідині дітей. Дослідження довели, що це пов’язано із вакциною.

У цьому твердженні Ларі Палевські не посилається на конкретні дослідження, не вказує їхні назви чи авторів. Ми не знаходимо жодних рецензованих наукових досліджень, які доводять, що внаслідок вакцинації віруси можуть потрапляти до мозку чи спинномозкової рідини.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний