БЕЗДОКАЗОВО: Вірш Гете про недовіру до порядності коміків

БЕЗДОКАЗОВО: Вірш Гете про недовіру до порядності коміків

30 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
1626

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють нібито вірш Гете, у якому він написав, що не вірить в порядність блазня та називає його «зеленим бісом». Користувачі українського сегменту Facebook використовують цей вірш для критики Зеленського при владі.

Скриншот допису

Утім, немає жодних підтверджень, що цей вірш написав саме Гете. Ні англійською, ні німецькою мовами також немає жодної інформації, яка б вказувала на те, що вірш належить Гете.

У деяких публікаціях вказують, що цей вірш — частина твору «Фауст». У повному російському перекладі твору «Фауст» ми не знайшли такої строфи.

Ми звернулись до Музею Гете в Дюссельдорфі щодо приналежності цих слів Гете. Після відповіді музею матеріал буде оновлено.

Найраніша публікація цього вірша, яку ми знайшли у Facebook, опублікована акаунтом з іменем Вільгельм Арендт. У коментарях автор вказує, що написав цей вірш насправді він, а не Гете . Про це він пише і через два роки після публікації. Зазначимо, що VoxCheck не може підтвердити авторство згаданої поезії.

Коментар автора допису

У мережі часто можна зустріти вислови, які приписують відомим особам, але ці вислови їм не належать. Наприклад, раніше ми спростовували фейки про: 

  • вірш Пушкіна про девіз царя;
  • вірш Шевченка про «Кацапів» та «А що, брати, проспали волю»;
  • вірші Шевченка про «хохлів у Європі», «поганих жидів» і «чванливих ляхів».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний