БЕЗДОКАЗОВО: Яблучний оцет зі спиртом допомагає позбутися вушних пробок

БЕЗДОКАЗОВО: Яблучний оцет зі спиртом допомагає позбутися вушних пробок

28 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
410

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють повідомлення, що яблучний оцет допомагає позбутися вушних пробок. Для цього нібито треба змішати яблучний оцет та спирт і закапати у хворе вухо.

Однак немає наукових підтверджень, що яблучний оцет зі спиртом допомагає позбутися вушних пробок.

Протягом багатьох років яблучний оцет часто використовували в кулінарії або як домашній засіб для лікування будь-чого: від боротьби з мікробами до запобігання печії. Останні дослідження показали, що яблучний оцет у теорії може мати деякі реальні переваги для здоров’я. Хоча доказів цих переваг небагато, загалом яблучний оцет нешкідливий, доки його використовують правильно.

Більшість досліджень користі яблучного оцту були невеликими, а результати не мали вирішального значення. Тож щоб довести користь оцту, науковці мають провести більш масштабні дослідження.  

У мережі можна знайти різні поради, як застосувати оцет, аби покращити здоров’я. покращити імунітет. Перевірити, чи справді дієвими є яблучний оцет або спирт можна у базі WebMD. На платформі можна знайти потрібну інформацію за назвою захворювання чи продукту. Не займайтеся самолікуванням: при появі проблем зі здоров’ям краще звернутися до лікаря.

У деяких публікаціях припускають, що яблучний оцет може прискорювати метаболізм і тим самим допомогати при схудненні. Утім, таке дослідження провели лише серед 39 людей впродовж 3 місяців, тому для оцінки ефекту від оцту потрібне більш масштабний експеримент. Водночас при надмірному споживанні яблучний оцет може подразнити стравохід, викликати розлад травлення або нудоту. А через свою високу кислотність нерозбавлений оцет може спричинити ерозію зубів.

На одному із сайтів можна побачити повідомлення, нібито за допомогою яблучного оцту можна видалити родимки. Насправді ж яблучний оцет може спричинити опіки на тілі. Наприклад, був випадок, коли підліток через застосування яблучного оцту на родимках отримав хімічний опік.

Для лікування вух плавців (зовнішнього отиту) радять використовувати вушні краплі з вмістом білого оцету. Але для цього оцет використовують лише разом з водою, а не в чистому вигляді та не в поєднанні зі спиртом. Своєю чергою спирт допомагає лише підсушити вухо, тоді як інфекцію не вилікує. Застосування ж нерозведеного яблучного оцту може пошкодити шкіру або викликати подразнення.

В іншому дослідженні науковці також підтверджують користь яблучного оцту як антисептику. Учені зазначають, що яблучний оцет може пошкодити клітинні стінки мікробів E. Coli та Staphylococcus aureus, які зазвичай пов’язані з вушними інфекціями.  Утім, немає досліджень або доведених фактів, що яблучний оцет саме у поєднанні зі спиртом допомагає видалити вушну пробку. Вушна пробка — це накопичення вушної сірки, яка перекриває прохід у вусі та ускладнює роботу слухової системи.

Що ж до спирту, його розчини (60-80% або вище) зазвичай при зовнішньому застосуванні допомагають знищувати бактерії біля ран або на різних поверхнях. Видання Medical News Today пише, що існує недостатньо доказів користі спирту для розтирання, зокрема в поєднанні з яблучний оцтом, для полегшення симптомів вушних інфекцій.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний