БЕЗДОКАЗОВО: Заходи у зв’язку з COVID-19 – прикриття падіння світових фінансових ринків | VoxUkraine

БЕЗДОКАЗОВО: Заходи у зв’язку з COVID-19 – прикриття падіння світових фінансових ринків

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
27 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
1056

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що заходи у зв’язку з коронавірусною хворобою – прикриття падіння світових фінансових ринків. Роздуми на цю тему приписують Роберту Кійосакі, американському інвестору, бізнесмену, автору книжки «Багатий тато, бідний тато». Утім, підтвердження того, що ці думки належать Кійосакі немає. На відео чітко не видно, що він говорить фрази, які ми визначили як неправдиві або непідкріплені фактами. Під час цих фраз на відео зображують інші речі.

Далі наводимо приклади неправдивих тез або таких, які не підкріплено фактами.

Вирус – это прикрытие для сентябрьского краха рынка РЕПО. Сентябре 2019 года теневая банковская система рухнула. Именно поэтому центральные банки печатают десятки триллионов денег по всему миру. Крах фондового рынка в марте 2020 года еще никогда не был таким стремительным. Это был самый крупный обвал за всю его историю.

У вересні 2019 року справді відбулися коливання на ринку РЕПО, а у лютому-березні 2020 року відбулося падіння фондових ринків США, яке є найгіршим падінням за 33 роки. Утім, немає підстав говорити про те, що поширення нового коронавірусу є прикриттям економічного падіння. 

Негативна динаміка на фондових ринках – нормальне явище, якщо виникають масштабні шоки такі як пандемія, оскільки фондові ринки відображають очікування інвесторів щодо майбутніх цін на активи і економічної ситуації в цілому. Пандемію COVID-19 вважають каталізатором або однією з причин падіння, оскільки вона призвела до зниження ділової активності і тимчасового падіння цін на активи, але аж ніяк не прикриттям останніх.

Операція РЕПО — фінансова операція, яка складається з двох частин і при якій укладається єдина генеральна угода між учасниками ринку про продаж (купівлю) цінних паперів (зокрема, державних облігацій) на певний строк із зобов’язанням зворотного продажу (купівлі) у визначений термін або, на вимогу однієї зі сторін, за заздалегідь обумовленою ціною. За своєю економічною суттю операція РЕПО — це кредитна операція, в якій цінні папери використовуються як забезпечення.

Швеция не вводила карантина, а смертность от вируса там не больше чем в остальных странах.

Поширення вірусу і рівень його летальності залежить від численних факторів. Наприклад, від густоти населення та його мобільності, від частки пожилого населення в країні, від рівня соціального капіталу (що впливає на схильність людей дотримуватися правил карантину), від кліматичних умов чи соціальних норм, які впливають на активність взаємодії людей між собою, від швидкості введення обмежувальних заходів. Також, країни, які мають спроможні медичні системи могли застосовувати менш жорсткі обмежувальні заходи. 

Тому, некоректно просто порівнювати різні регіони чи країни, що вводили обмежувальні заходи чи ні. Такі порівняння потрібно робити «за інших рівних», тримаючи всі інші фактори сталими. Це роблять дослідники, які вивчають ефективність обмежувальних заходів, враховуючи вплив інших факторів. 

Ряд досліджень, у яких ця умова виконана, показують ефективність карантинних обмежень у стримуванні поширення нового коронавірусу та зниженні його летальності. В той же час, країни, такі як Італія чи Великобританія, що зазнавали значного поширення вірусу, але запізно вводили обмеження, отримали значні показники смертності.

В новом докладе ООН озвучены последствия карательных мер во всём мире. По прогнозам в более чем 30 странах из-за карантина ожидается массовый голод.

Ми не розуміємо, що автор має на увазі під «масовим голодом», оскільки у доповіді ООН, про яку йдеться, такого поняття немає. Утім попередні оцінки свідчать, що пандемія COVID-19 до загальної кількості тих, які недоїдали у світі у 2019 році (690 млн), може додати від 83 до 132 млн людей. Це складатиме близько 10% населення планети. Очікується, що із економічним покращенням у 2021 році кількість людей, які недоїдають, зменшиться, проте все рівно буде вищою за рівень 2019 року. 

Важливо зазначити, що будь-яка оцінка має високий ступінь невизначеності, тому її слід трактувати з обережністю.

Люди не понимают, что чем больше людей подхватит этот вирус, тем лучше, тем быстрее они вырабатывают иммунитет.

У випадку COVID-19 «природний спосіб» формування колективного імунітету може призвести до великої кількості жертв через перевантаження медичних систем та відсутність вчасної допомоги. Найбільш надійним способом забезпечити імунітет та стримати поширення вірусу є вакцинація. Однак, вакцини від SARS-CoV-2 поки не існує, тому досягнути колективного імунітету не можливо.

80%, кто переболел этим вирусом, даже не знали что это этот тот самый вирус.

Це твердження є необгрунтованим. Якщо 80% тих, хто перехворів COVID-19, не знали, чим вони хворіли, то як це може знати автор твердження, якщо ВООЗ подібних розрахунків не давала.

80% з’являється в іншому контексті: на початку березня у ВООЗ зазначали, що 80% інфікованих, дійсно можуть переносити хворобу у легкій чи безсимптомній формі. Наразі на основі моделювань експерти ВООЗ підрахували, що до 40% інфікованих можуть бути безсимптомними. 

Большинство жертв – это пожилые люди, которые не заботились о своём здоровье. И это факт. 

У США більшість людей, причиною смерті яких є COVID-19, – це, справді, люди старші 65 років. Утім, немає підстав стверджувати, що вони не піклувалися про своє здоров’я. Люди похилого віку, які померли через COVID-19, за відсутності захворювання, могли б далі жити. Молоді не варто нехтувати правилами безпеки, бо, по-перше, вони можуть заразити старше покоління, а по-друге, вони теж можуть складно перехворіти. Тому акцент на вікові недоречний. 

Большое количество заразившихся это не проблема. Проблема – это большое количество смертей. 

Велика кількість інфікованих може призвести до перенавантаження медичних систем. Це, у свою чергу, може призвести до неможливості вчасно надати допомогу, а звідси – і до великої кількості смертей. Саме тому стримання поширення інфекції є важливим.

Правительство пытается сдержать людей которые остались без работы без денег от погромов и жестоких действий, которые уже вовсю происходит в США и в Европе.

Деякі протести у США та Європі, пов’язані з рухом BlackLivesMatter, справді супроводжували жорстокі дії з боку протестувальників та поліції. Хоча про особисту мотивацію жорстокого поводження протестувальників стверджувати не можна, рух виступає проти насилля з боку поліції та проти будь-якого расового насилля. Так, немає підстав стверджувати, що жорстокі дії та погроми спонукали безробіття та відсутність грошей.

Число людей которые погибнут из-за карантина может быть больше, чем число людей которые погибнут из-за болезни.

Через карантинні обмеження, справді, гинуть пацієнти, хвороби яких не пов’язані з коронавірусом. Причина – відсутність своєчасної допомоги, оскільки медична система зайнята обслуговуванням COVID-пацієнтів. 

Утім, якщо карантинних обмежень не буде, а вірус поширюватиметься далі, то медична система не перестане бути менш завантаженою. Так, ресурсів на пацієнтів, хвороби яких не пов’язані з коронавірусом, все одно не буде. Однак, число смертей зросте за рахунок COVID-пацієнтів, яких можна було б уникнути, дотримуючись карантину.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний