БЕЗПІДСТАВНО: 98% людей в Естонії лікується від коронавірусу без ліків | VoxUkraine

БЕЗПІДСТАВНО: 98% людей в Естонії лікується від коронавірусу без ліків

30 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
1122

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що ЗМІ, політики та лікарі накручують страх і паніку навколо COVID-19, вводячи жорсткі обмежувальні заходи, і є співучасниками злочину проти людей.

Спростовуємо основні неправдиві тези, які наводить автор допису.

Хибна теза 1: 98% людей виліковується без ліків від коронавірусу.

По-перше, на сьогоднішній день не існує ліків, які би повністю відновлювали здоров’я після інфікування коронавірусом, але є препарати, які допомагають організму ефективно з ним боротися. Одні спрямовані на симптоматичне лікування, інші – спрямовані проти коронавірусу. The New York Times, зокрема, постійно оновлює інформацію про розробку чи клінічні випробування препаратів для лікування СOVID-19.  

Більш того, невідомо, скільки людей долають коронавірусну хворобу чи її наслідки без лікування.

По-друге, хоча більшість людей може переносити COVID-19 у легкій чи безсимптомній формі, коронавірусне захворювання може протікати також у важкій формі. Її основним ускладненням є вірусна пневмонія, яка викликає запальний процес легенів та гостру дихальну недостатність. Особливу небезпеку новий коронавірус становить для людей похилого віку та із хронічними захворюваннями. Ефективні ліки та вакцина проти вірусу допоможуть зупинити його масове поширення та уникнути значної кількості жертв.

Хибна теза 2: Маска не захищає від коронавірусу, а при тривалому носінні згубно впливає на загальне здоров’я людини, послаблює імунітет, викликає захворювання шкіри, а також через 1,5 год стає магнітом для бактерій – цю інформацію підтвердила навіть ВООЗ.

Ми вже неодноразово спростовували фейки про неефективність масок. Зокрема, тут ми пояснювали зв’язок між масковим режимом і рівнем захворюваності у різних країнах. А у цьому матеріалі ми писали, як саме маски захищають від потрапляння вірусів в організм здорової людини.

У ВООЗ навпаки рекомендують носити маски, щоб зупинити поширення коронавірусу. Використання масок є частиною комплексного пакету заходів з профілактики та контролю, які можуть обмежити поширення SARS-CoV-2, незалежно від наявності симптомів. Маски слід використовувати як для захисту здорових людей (при можливому контакті з інфікованою особою), так і для запобігання зараженню інших людей інфікованою особою. Наукові дослідження свідчать, що носіння масок допомагає знизити відсоток заражень.

Водночас слід пам’ятати, що маски треба носити правильно:

  • Перед тим, як одягати маску, потрібно продезінфікувати руки.
  • Маска повинна щільно прилягати до обличчя та закривати рот та ніс.
  • Не можна торкатись до маски руками. Якщо раптом торкнулись до маски – помийте руки.
  • Змінювати маску потрібно кожні 2-3 години або коли вона стане вологою.
  • Не можна повторно використовувати одноразові маски.
  • Не забувайте мити руки після того, як зняли маску.

Хибна теза 3: Людей закликають закривати свій бізнес.

Цьому немає ніяких підтверджень. Навпаки у багатьох розвинених країнах світу, у тому числі в Естонії, уряди надають підтримку бізнесу у рамках пандемії COVID-19. 

Так, наприклад, ще в березні в Естонії затвердили дві додаткові програми державної допомоги для підтримки компаній, які постраждали від спалаху коронавірусу. Крім цього, естонська влада виділила 4 млн євро для підтримки підприємств, які орендують приміщення в торгових центрах, 5,5 млн євро для компаній, що працюють у туристичному секторі, а також 1,5 млн євро на підтримку харчової промисловості. 

Німецький уряд створив фонд фінансової допомоги для великих компаній на суму 600 млрд євро. У Німеччині діє державна програма, що пропонує швидкі позики до 500 тис. євро для малих та середніх підприємств, і фонд на суму 50 млрд євро для надання грантів малому бізнесу, самозайнятим працівникам та фрілансерам. 

ЄС запропонував пакет підтримки на 540 млрд євро для робітників, підприємств та держав-членів. Окрім того, підприємницька європейська мережа (EEN) створила міжнародну онлайн-платформу, яка сприяє об’єднанню бізнесів та створення ініціатив під час пандемії коронавірусу. 

Хибна теза 4: Вони тестують більше людей і виявляють більше хворих – це бізнес.

Взаємозв’язок між кількістю тестів та новими випадками захворювання не є однозначним. За період з липня по серпень у Фінляндії, Великобританії, Португалії кількість проведених тестів збільшилася, але кількість випадків на душу населення або зменшилася, або незначно зросла. А от в Бельгії, Іспанії, Польщі, Румунії збільшення тестування корелює зі значним зростанням кількості хворих. Тому не можна стверджувати, що більша кількість тестів призводить до більшої кількості виявлених інфікованих. Це має місце, коли темпи поширення захворювання значно перевищують обсяги тестування.

Також, у Лондонській школі гігієни та тропічної медицини зазначили, що взаємозв’язок залежить від того, кого тестують, і від того, які особи погоджуються на тестування або звертаються з проханням про тестування. 

У будь-якому разі саме завдяки ПЛР-тестам можна виявити реальні випадки інфікування, вчасно локалізувати хворобу та убезпечити заражених від подальших ускладнень. Детальніше про те, як працюють ПЛР-тести ми пояснювали тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний