БЕЗПІДСТАВНО: Аронія допомагає при низці станів та захворювань

БЕЗПІДСТАВНО: Аронія допомагає при низці станів та захворювань

25 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram
351

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про нібито користь аронії при лікуванні раку (вона вбиває клітини злоякісних пухлин молочної залози, печінки, головного мозку, легенів і товстої кишки), для уповілення процесу старіння, зниження високого артеріального тиску та холестерину. Крім того, стверджують, що нібито аронія покращує роботу шлунково-кишкового тракту, зменшує біль та спазми в кишечнику, лікує діарею, виводить камені з жовчного міхура і лікує його запалення, а також підтримує функцію печінки.

Аронія

Однак, цьому немає підтверджень. Жодне дослідження не підтверджує ефективність аронії при згаданих станах чи захворюваннях.

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. У статтях про альтернативні методи лікування не завжди чітко стверджують, що рослина ефективна проти низки станів чи захворювань. Пропонуючи рецепти застосування відварів, настоянок чи мазі з різних рослин, не згадують про доказову медицину. З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану. У будь-якому випадку перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря. 

Аронію в народній медицині застосовують при підвищеному тиску, холестерині або при діабеті. Однак, наукові дослідження не підтверджують ефективність використання аронії при цих станах та захворюваннях. Також аронію радять застосовувати при ожирінні, інфекціях сечовивідних шляхів, нирок, раку, застуді, артриті та захворюваннях очей. Утім, немає доказів, що аронія має лікувальний ефект при згаданих захворюваннях та станах.

Побічні ефекти від вживання аронії зустрічаються рідко, однак може виникати діарея або закреп. Не варто вживати аронію під час вагітності та грудного вигодовування, оскільки її вплив на організм не вивчений. Також аронія може знизити рівень цукру в крові у людей з гіпоглікемією, тому застосовувати її варто обережно.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний