БЕЗПІДСТАВНО: Авіакомпанії почали переговори про заборону літати вакцинованим

БЕЗПІДСТАВНО: Авіакомпанії почали переговори про заборону літати вакцинованим

13 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
611

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що авіакомпанії нібито почали переговори про заборону літати вакцинованим через утворення тромбів на великих висотах. 

Скриншот допису

Немає доказів, що авіакомпанії починали переговори про заборону літати вакцинованим. Раніше подібний фейк спростовували незалежні фактчекери з RMIT ABC Fact CheckReuters та AAP FactCheck

Міжнародна асоціація повітряного транспорту (The International Air Transport Association, IATA) повідомила Reuters, що їм не відомо про авіакомпанії, які розглядають заборону літати вакцинованим людям через ризик утворення тромбів. 

IATA торгова асоціація, яка представляє 290 авіакомпаній по всьому світу або 82% від загального обсягу повітряного руху в світі. 

Натомість IATA підтримує необмежений доступ до подорожей для вакцинованих. Помічниця з корпоративних комунікацій IATA Анаель Ашонг (Anaelle Ashong) додала, що асоціація виступає за те, щоб вакциновані люди могли пересуватися без обмежень.

У позиційному документі IATA щодо вакцинації та авіаперевезень зазначають, що вакцинація зменшує ризик як інфікування, так і подальшої передачі COVID-19. Вказують, що ризик передачі вірусу вакцинованими суттєво знижений у порівнянні з невакцинованими пасажирами.  

Австралійські авіакомпанії Qantas і Virgin Australia також спростували те, що вони начебто збиралися заборонити літати вакцинованим. Прессекретарка Qantas повідомила AAP FactCheck, що авіакомпанія ніколи не згадувала заборону на польоти вакцинованим людям, а генеральний директор Алан Джойс неодноразово виступав за вакцинацію від COVID-19 пасажирів авіакомпаній. 

Центри з контролю та профілактики захворювань в США (CDC) рекомендують людям не подорожувати як всередині держави, так і між країнами, поки вони не будуть щеплені повністю, оскільки повністю вакциновані люди з меншою ймовірністю інфікуються і поширюють COVID-19.

Щодо тромбів на великих висотах. CDC зазначають, що тромбоз глибоких вен може бути серйозним ризиком для деяких пасажирів, що подорожують на великі відстані. Це пояснюють тим, що тромби можуть утворюватися в глибоких венах ніг людей під час подорожі, оскільки люди сидять нерухомо в обмеженому просторі протягом тривалого періоду часу.

Медичні експерти з Meedan’s Health Desk заявили про те, що тромби, які утворені під час польоту (зазвичай, тромбоз глибоких вен), відрізняються від тромбів, які в рідких випадках можуть бути побічним ефектом після вакцинації проти COVID-19. Експерти повідомили, що немає доказів того, що авіаперевезення можуть збільшити ризик утворення тромбів у людей, які отримали вакцини проти COVID-19.

Доктор Сью Паворд (Sue Pavord), консультантка-гематологиня з лікарні Оксфордського університету та співголова Акушерської гематологічної групи Британського товариства гематології повідомила Reuters, що індукована вакциною тромботична тромбоцитопенія є імунною реакцією на вакцину і вона не спровокована польотами. 

Для індукованої вакциною тромботичної тромбоцитопенії характерним є наявність одночасно двох станів – тромбозу (часто в мозкових венах або спланхнічних венах) та тромбоцитопенії. Тромбоцитопенія – низька кількість тромбоцитів у крові. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний