БЕЗПІДСТАВНО: Авто швидкої допомоги з гуманітарної допомоги Польщі продають на OLX

БЕЗПІДСТАВНО: Авто швидкої допомоги з гуманітарної допомоги Польщі продають на OLX

26 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
457

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють фото, де нібито на OLX продають автомобіль швидкої допомоги, який передала Польща як гуманітарну допомогу. Автори наводять скриншоти з коментарями обурення від поляків. 

Автомобіль з оголошення насправді не є гуманітарною допомогою, автор вказав, що придбав його за власні кошти. Можливість придбати такий транспорт для приватного використання справді є.

Скрин посту

За зворотнім пошуком фото з автомобілем нам вдалося знайти два оголошення на OLX. Посилання одного з них вже недійсне. Друге оголошення активне та було опубліковане 9 квітня 2023 року. Фото у телеграм та оголошення — про продаж одного й того самого автомобіля швидкої допомоги. На це вказують подібні фото з посту в телеграм та оголошенні. Зміну ціни та появу нового оголошення можна пояснити тим, що користувач окремо продає автозапчастини. Цей автомобіль продається без мотора та коробки передач. Їх могли попередньо продати та після цього опублікувати нове оголошення.

Ліворуч — фото з телеграм. Праворуч — фото з оголошення на OLX 

Автор попереджає, що цей автомобіль не є гуманітарною допомогою. За словами продавця, він придбав його за свій кошт на аукціоні у Польщі. 

Така можливість справді є. До прикладу, інтернет-майданчик «Machineryline» дозволяє купувати різний вид техніки у різних країнах. Зокрема на ньому можна придбати автомобілі швидкої допомоги з Польщі. 

В акаунті, який поширював оголошення про продаж нібито гуманітарного автомобіля, посту про це немає. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний