БЕЗПІДСТАВНО: Багато українців бажають отримати російське громадянство – Пєсков

БЕЗПІДСТАВНО: Багато українців бажають отримати російське громадянство – Пєсков

24 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
782

Перевірка фейках у рамках партнерства з Meta

12 липня 2022 року прессекретар президента рф Дмитро Пєсков заявив, що багато українців хочуть отримати російське громадянство. Так він прокоментував указ,  який спрощує отримання українцями російського громадянства, підписаний володимиром путіним 11 липня. 

Проте це неправда. Немає доказів того, що велика кількість українців бажає отримати паспорт рф. Росія проводить примусову та незаконну паспортизацію тимчасово окупованих територій України.

Скриншот публікації

Немає жодних підтверджень великого ажіотажу серед людей на тимчасово окупованих територіях щодо отримання російських паспортів. Речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук повідомив, що у перший день видачі російських паспортів у Херсоні заявки на громадянство росії подали 23 особи, а в Мелітополі — 30 осіб. 

За даними Центру національного спротиву, станом на 1 серпня російські паспорти видали близько 10 тис. мешканців окупованих Херсонської та Запорізької областей — це близько 1% дорослого населення. 

Крім того, з Херсонької та Запорізької областей виїжджає велика кількість людей. Наприклад, станом на 23 травня в Херсоніі залишалося 170-180 тис. жителів, тоді як у перші дні повномасштабного вторгнення в області перебувало 300 тис. осіб. За словами виконувача обовʼязків очільника Херсонської ОВА Дмитра Бутрія, станом на 28 липня з Херсонської області виїхала третина жителів. 

Центр національного спротиву повідомляє, що у зв’язку з провалом видачі паспортів росіяни вдаються до різних методів підкупу населення: видачею грошей незахищеним верствам населення, роздачею паспортів під примусом у місцях позбавлення волі тощо. 

Окупаційна влада намагається збирати особисті дані мешканців тимчасово окупованих територій, щоб провести референдум. «Вони кажуть, що вони видають матеріальну допомогу і 10 тис. руб. в обмін на паспортні дані. Таким чином у них з’явилася нова мета проведення того фейкового референдуму. Для цього їм потрібні паспортні дані», — розповів радник голови Херсонської ОВА Сергій Хлань. 

Окупаційна влада Херсонської області 16 червня оголосила, що всім новонародженим буде надано російське громадянство, діти-сироти також будуть реєструватися як громадяни росії. Про це заявив колаборант Кирило Стремоусов, так званий «заступник голови» окупаційної адміністрації Херсона: «Діти, народжені після 24 лютого в Херсонській області, автоматично отримають громадянство російської федерації».

У 2019 році росія запровадила спрощену видачу громадянства мешканцям так званих «‎лнр»‎ та «‎днр»‎. Станом на лютий 2022 року рф видала близько 776 тис. таких паспортів українським громадянам. 

Під час повномасштабного вторгнення рф в Україну кампанія із «‎паспортизації населення» продовжується. Наприклад, через неможливість виїхати з тимчасово окупованих територій жителі так званої «‎лнр» йдуть працювати до адміністрації, шкіл, банків тощо. Для цього їм потрібен паспорт самопроголошених «‎лнр»‎ та «‎днр»‎ або російський паспорт. Для перереєстрації автомобіля також потрібен один з таких паспортів. 

У МЗС України засудили указ Володимира Путіна від 11 липня 2022 року, який передбачає спрощений порядок надання російського громадянства для всіх громадян України. У міністерстві зазначали, що документ є доказом курсу керівництва росії на знищення України та примусову асиміляцію українців.

Від початку повномасштабного вторгнення окупаційні війська також вдаються до депортації українців на територію рф. 13 липня 2022 року Володимир Зеленський заявив, що рф депортувала 2 млн мешканців тимчасово окупованих територій, серед них кілька сотень тисяч дітей.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний