БЕЗПІДСТАВНО: Білл Гейтс «блокуватиме» Сонце у проєкті проти глобального потепління | VoxUkraine

БЕЗПІДСТАВНО: Білл Гейтс «блокуватиме» Сонце у проєкті проти глобального потепління

26 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
965

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що Білл Гейтс хоче блокувати Сонце та взяти під контроль космічний простір, профінансувавши новий проєкт для боротьби з глобальним потеплінням. 

Утім, такі повідомлення безпідставні. Подібні повідомлення про “блокування” Сонця вже перевіряли незалежні іноземні фактчекери зі Snopes.

Проєкт SCoPEx, який розшифровується як “експеримент контрольованого збурення стратосфери”, розробили вчені Гарвардського університету у галузі сонячної геоінженерії. Проєкт полягає у тому, щоб запустити за допомогою повітряного шару невелику кількість частинок карбонату кальцію (від 100 г до 2 кг) на висоті 20 км в атмосфері над північним районом Швеції і створити розсіяну хмару. Цей експеримент допоможе вченим вивчити потенційні ризики геоінженерії і зрозуміти, як частинки взаємодіють між собою у стратосфері, а також із сонячним та інфрачервоним випромінюванням.

Стратосфера – холодний шар атмосфери, який знаходиться на висоті більше ніж 10 км над поверхнею Землі.

Як зазначають у Гарварді, геоінженерія може мати значний потенціал у майбутньому, оскільки дозволить пом’якшити дію сонячних променів на поверхню Землі і призупинити процес глобального потепління.

Експеримент SCoPEx планують провести у червні 2021. Водночас він повинен спочатку отримати схвалення незалежної дорадчої ради. Остаточне рішення там мають прийняти в лютому 2021 року.

Фінансується проєкт SCoPEx приватними донорами, одним із яких є Білл Гейтс

Утім, немає підстав стверджувати, що таким чином Білл Гейтс ,блокуватиме Сонце чи встановить контроль над космосом. 

Разом із маніпулятивними повідомленнями про SCoPEx поширюють інші хибні тези, які ми спростовували раніше. Нагадуємо, що:

  • Цілі сталого розвитку — це загальні заклики до дій, спрямованих на боротьбу з бідністю у світі, захист планети, екології, становлення миру тощо, які домовилися виконувати країни-учасники ООН. ЦСР не узурпують державний устрій України;
  • пандемія має природне походження і не є проєктом Світового банку, який розрахований до 2025 року;
  • проєкт ID-2020 не обмежує права людей, а дозволяє людині представити своє посвідчення особи за будь-яких умов. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний