БЕЗПІДСТАВНО: Білл Гейтс будує світовий цифровий концтабір | VoxUkraine
Beta

БЕЗПІДСТАВНО: Білл Гейтс будує світовий цифровий концтабір

28 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
714

 

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У відео, яке поширило понад 1,5 тис. користувачів, невідомий автор розповідає про те, як Білл Гейтс та низка організацій, з якими співпрацює Фонд Білла та Мелінди Гейтс, створюють «цифровий концтабір» в усьому світі. Мовляв, спершу населення скоротять через вакцинацію, а тим, хто залишиться, заборонять готівку, аби їх легше було контролювати.

Спростовуємо ключові неправдиві тези: 

«Численность обитателей будущего общества благодаря вакцинам, разработанным при участии Фонда Гейтса, должно радикально сократиться. Оставшиеся будут находиться в электронном концлагере».

Ця теза безпідставна — у відео не наводять жодних доказів того, що завдяки вакцинам, розробленим у співпраці із Фондом Гейтса, скорочуватимуть населенням планети. Фактів, які підтверджували б цю теорію, не існує.

Подібні фейки про те, що Білл Гейтс публічно заявляв про необхідність скоротити населення або під виглядом програм вакцинації проводив масову стерилізацію жінок, ми спростовували раніше

Про так званий «електронний концтабір»: «В 2017 году Гейтсом было создано партнёрство ID2020 <…> Задача – к 2030 году провести полную цифровую идентификацию населения планеты. Из документов ID2020 узнаёшь, что особую ставку программа делает на цифровую фиксацию человека при рождении (в родильных домах) и при массовых вакцинациях во время пандемий». 

VoxCheck уже неодноразово спростовував неправдиві твердження про проект ID2020, детально про це можна читати тут, тут і тут.

Ініціатива ID2020 просуває запровадження електронних паспортів, зокрема для людей, які мають труднощі із посвідченням особи. Наприклад, біженців, примусово переміщених осіб чи людей без громадянства. Бо люди, позбавлені фізичних копій документів, не можуть отримати доступ до освіти, охорони здоров’я чи послуг соціальних служб. Також ID2020 виступає за надання повного доступу до своїх персональних даних винятково людині, а не державам чи компаніям. 

ID2020 взагалі жодним чином не пов’язана із програмами вакцинації. Так само хибно її пов’язувати із контролем над людьми та створенням «цифрового концтабору».

«Фонд Билла Гейтса активно участвует в акциях по вытеснению из обращения наличных денег. Ведь пока существуют наличные деньги, в конструкции электронного концлагеря остаются дыры, через которые “лагерники” могут совершать побеги <…> Если же все деньги станут безналичными, контроль над людьми будет полным».

Так невідомий автор описує партнерство Better Than Cash Alliance (BTCA), у якому об’єдналися уряди, компанії та міжнародні організації з метою прискорити перехід від готівкової до цифрової платіжної системи для досягнення Цілей сталого розвитку. Фонд Білла та Мелінди Гейтс насправді є одним із ресурсних партнерів Альянсу. 

Цифрова платіжна система, на думку Альянсу, буде більш прозорою та безпечною, зменшить корупцію, сприятиме фінансовій інклюзивності — більша кількість людей матиме доступ до ряду фінансових послуг, які зараз їм недоступні. Також вона сприятиме більшій економічній залученості жінок. 

Твердження про те, що безготівкові платежі позбавляють людей прав чи свобод, не має фактологічного підтвердження та навіть логіки, оскільки ціль BTCA — збільшити економічну залученість і таким чином дати людям в усьому світі більше фінансових можливостей, а не позбавити їх.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний