Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Російські медіа поширюють заяву ізраїльського «експерта» Якова Кедмі про те, що американський бронетранспортер M113, який передають Україні, нібито є застарілим та небезпечним у сучасних умовах війни. Також у повідомленні додають, що бронетранспортери M113 вже впродовж 5 років заборонені для застосування на лінії фронту в Ізраїлі.
Однак немає офіційного підтвердження, що БТР M113 заборонені до використання на полі бою в Ізраїлі. Ба більше, машини M113 застосовують у понад 50 країнах.
У травні 2022 року США передали України 200 бронетранспортерів M113 у рамках військової допомоги. M113 одні з найбільш поширених бойових броньованих машин, які застосовують у понад 50 країнах. Усього станом на 2021 рік було вироблено 80 тисяч машин такого типу. БТР M113, який виробляють з 1960 року, найкраще проявив себе під час війни у В’єтнамі. Головна мета бронетранспортера — перевезти піхотний загін військових до фронту, швидко розвантажити його та відступити. Загалом у БТР M113 може вміститися екіпаж з командира, водія та ще 11 військовослужбовців.
Наразі БТР M113 зняті з виробництва у США. США планують замінити M113 на нові та більш сучасні військові машини від BAE Systems. Попри це армія США має на озброєнні близько 5000 БТР M113. Крім того, БТР M113 є на озброєнні й у Литви, яка у вересні 2022 року передала Україні 50 таких броньованих машин.
У 2016 році в Ізраїлі представили бронетранспортер власного виробництва Eitan. У 2022 році у Міноборони Ізраїлю повідомили, що початкове серійне виробництво БТР Eitan завершили та машини готові до оперативного використання. Нові Eitan замінять американські БТР M113, які й досі є на озброєнні в армії Ізраїлю. Ми знайшли останню згадку про використання броньованих машин M113 армією оборони Ізраїля у 2014 році. Однак немає офіційного підтвердження, що БТР M113 вже впродовж п’яти років заборонені до застосування на лінії фронту в Ізраїлі.
Також варто зазначити, що Яков Кедмі, якого неодноразово цитували російські медіа, поширював наративи, співзвучні із кремлівськими дезінформаційними кампаніями. Зокрема Кедмі заявляв, нібито Польща планує захопити західну частину України. Періодично Кедмі можна побачити і в ефірах у російського пропагандиста Володимира Соловйова.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний