БЕЗПІДСТАВНО: Буквиця допомагає при низці захворювань та станів

БЕЗПІДСТАВНО: Буквиця допомагає при низці захворювань та станів

15 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
700

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про користь буквиці лікарської. Начебто рослина допомагає при туберкульозі, астмі, захворюваннях травного тракту, діареї, епілепсії, подагрі. Також у публікаціях стверджують, що буквиця може лікувати рак шкіри, а також сприяти загоєнню ран.

Однак, цьому немає підтверджень. Жодне дослідження не підтверджує ефективність буквиці лікарської при лікуванні вищезгаданих захворювань. 

Буквиця (Betonica officinalis)

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря.

З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану

Буквиця — це трава, наземна висушена частина якої використовується для виготовлення ліків. У народній медицині рослину використовують для лікування астми, діареї, каменів у сечовому міхурі. 

Однак, наукові дослідження не підтверджують ефективність використання буквиці лікарської в лікувальних цілях.

Недостатньо доказів, що буквиця може лікувати запалення легень, тривожність, епілепсію, головний біль, каменів у нирках, запалення сечового міхура та низку інших захворювань чи станів. Потрібно більше досліджень, щоб визначити, чи має буквиця лікувальні властивості.

При вживанні у великих кількостях буквиця може викликати розлади шлунку. Крім того, буквиця може вплинути на артеріальний тиск. У людей, схильних до зниження артеріального тиску, буквиця може призвести до його падіння. Також не варто вживати буквицю перед операцією, бо лікарям буде важче контролювати артеріальний тиск.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний