БЕЗПІДСТАВНО: CDC не можна довіряти через зв'язки з донорами

БЕЗПІДСТАВНО: CDC не можна довіряти через зв’язки з донорами

27 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram
334

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють твердження про те, що CDC (Центри контролю та профілактики захворювань США) упереджені, бо їх фінансують Фонд Білла та Мелінди Гейтс, Pfizer, Coca-Cola, Johnson & Johnson, PepsiCo, PayPal, Facebook та інші організації. 

Скриншот посту, який поширюють в Facebook

Але такі твердження є безпідставними

Основна частина коштів, які отримує CDC, – це асигнування від Конгресу США. Наприклад, у 2020 фіскальному році, ці асигнування складали близько $7,92 млрд. І це в 340 разів більше ($23,3 млн), аніж допомога отримана від приватних партнерів за той же фіскальний рік.

У 2020 фіскальному році CDC отримала пряму допомогу, наприклад, від Фонду Білла та Мелінди Гейтс. А серед корпорацій, які робили внесок у Фонд CDC є, наприклад, Pfizer Inc., Siemens USA, The Coca-Cola Company, Dell Inc., Johnson & Johnson.

Отримувати допомогу, як фінансову, так і ні, CDC може через Фонд CDC (CDCF) та напряму. І перед цим Панель перегляду допомоги (CDC Gift Review Panel) повинна дозволити отримання допомоги. Оцінюючи, чи приймати допомогу від донора, CDC повинен визначити, чи переваги її отримання перевищують ризик її прийняття. Наприклад, допомогу не повинні приймати, якщо вона впливатиме на чесність та об’єктивність працівників CDC; якщо прийняття допомоги загрожуватиме виконанню державної програми; або якщо донор очікує отримання вигоди в майбутньому.

Випадки потенційного конфлікту інтересів CDC та корпорацій, які надавали допомогу, дійсно були. Наприклад, компанія Coca-Cola намагалась вплинути на результати дослідження CDC щодо цукру у виробах компанії та його впливу на здоров’я. Але водночас дослідження цього випадку не змогло довести чи справді Coca-Cola змогла вплинути на CDC. 

Так, CDC має чіткі правила співпраці, які виключають вплив донорів на результати діяльність інституції. А випадків доведеного впливу на CDC з боку донорів ми не знайшли, тому будь-які тези про заангажованість CDC через допомогу від приватних партнерів є безпідставними.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний