БЕЗПІДСТАВНО: Через падіння ракет від системи Patriot на вулиці Києва ціни на акції виробника ЗРК впали

БЕЗПІДСТАВНО: Через падіння ракет від системи Patriot на вулиці Києва ціни на акції виробника ЗРК впали

30 Червня 2023
FacebookTwitterTelegram
462

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Проросійські телеграм-канали та російські медіа поширюють інформацію про падіння акцій компанії Raytheon Technologies Corporation, виробника ЗРК «Patriot». Це знецінення російська пропаганда пояснює тим, що уламки ракет Patriot падали на вулиці Києва. 

Проте ця заява безпідставна. Акції компанії суттєво виросли у квітні, тренд на зниження почався ще з середини травня, але на початку червня знову почався ріст. Немає доказів зв’язку між падінням акцій у травні та роботою системи ППО в Україні.

Скриншот допису

Акції Raytheon Technologies Corporation зросли у квітня 2023 року до 104,66 пункту. На момент 31 травня 2023 року акції компанії Raytheon Technologies Corporation справді впали у порівнянні з квітнем цього року до 92 пунктів. Аналітики у середині травня відзначали спад, але повідомляли про подальше зростання акцій. Дійсно, у  червні ціни на акції знову зросли, а доказів того, що попереднє падіння пов’язане з роботою «Patriot» в Україні, немає. 

Ціни на акції Raytheon Technologies Corp. Джерело: CNBC

У коментарі The Wall Street Journal виконавчий директор Грег Хейс заявив, що компанія збільшує виробництво систем до 12 на рік і планує поставити ще 5 в Україну до кінця наступного року. Також він вказав, що компанія вражена роботою цієї системи ППО в Україні. 

Віцепрезидентка програми PAC-3 (остання версія ЗРК «Patriot», призначена для перехоплення тактичних балістичних, а також крилатих ракет) Бренда Девідсон вказала, що попит на Patriot продовжує зростати, а новим клієнтам потрібно чекати до 2 років, щоб отримати нові системи. Розширення виробництва та збільшення попиту на даний вид ППО вказує на те, що система діє ефективно, інакше б цих процесів не відбувалося. 

Ще 6 травня 2023 року Повітряні Сили ЗСУ повідомили про перше збиття російської ракети Х-47 «Кинджал» під час обстрілу, який здійснили 4 травня. Також ПС ЗСУ повідомляли про знищення ракет Х-47 «Кинджал» 16 травня та 16 червня цього року.

Валерій Залужний 19 травня в розмові з головою Об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі відзначив ефективну роботу системи «Patriot». Речник Повітряних сил Юрій Ігнат теж неодноразово відзначав ефективну роботу американської системи ППО.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний