БЕЗПІДСТАВНО: Чорнобривці лікують захворювання печінки, нирок та низку інших станів

БЕЗПІДСТАВНО: Чорнобривці лікують захворювання печінки, нирок та низку інших станів

30 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
2489

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про користь чорнобривців для лікування шлунку, печінки, нирок, діареї, зниження цукру в крові при діабеті, покращення обміну речовин та зміцнення імунітету. У публікаціях пропонують різні варіанти вживання чорнобривців — настоянки, інгаляції, чаї та відвари. 

Однак, цьому немає підтверджень. Жодне дослідження не підтверджує ефективність чорнобривців при згаданих станах чи захворюваннях.

У статтях про альтернативні методи лікування не завжди чітко стверджують, що рослина ефективна проти низки станів чи захворювань. Однак, у цих матеріалах не згадують доказову медицину, пропонують рецепти застосування відварів, настоянок чи мазі з різних рослин. 

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря.

З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану

Чорнобривці — рослина, наземну частину якої використовують для виготовлення ліків. У народній медицині чорнобривці застосовують при дизентерії, проблемах з шлунком, для лікування глистів, застуди, кашлю, екземи, виразки, порушень менструального циклу. Також радять вживати чорнобривці для покращення зору. Однак, наукові дослідження не підтверджують ефективність використання чорнобривців в лікувальних цілях.

Чорнобривці

Вживання чорнобривців у невеликих кількостях, ймовірно, безпечне. Утім, досліджень щодо безпечності вживання їх у значних дозах немає.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний