БЕЗПІДСТАВНО: Для вакцинації відомих людей використовують шприц-обманку | VoxUkraine

БЕЗПІДСТАВНО: Для вакцинації відомих людей використовують шприц-обманку

17 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
2618

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео із шприцом-обманкою і стверджують, що начебто саме такі шприци використовують при вакцинації відомих людей, а отже людей просто обманюють.

Утім, немає жодних підстав стверджувати, що такі шприци використовували під час вакцинації політиків чи відомих людей.

Шприци-обманки можуть використовувати, наприклад, у театрі чи кіно. Утім, вони ззовні відрізняються від звичайних медичних шприців. Шприц-обманка всередині білий (або іншого кольору), так маскується ємність, у яку переходить рідина.

Шприц-обманка з відео

 

Під час вакцинації відомих людей використовували інші шприци, це видно з кадрів на відео. Наприклад, в Україні публічних осіб вакцинували прозорим шприцом, тож видно, що вакцину вкололи.

Вакцинація Руслани та Олександра Педана у прямому ефірі шоу «Право на владу» 

 

На кадрах з вакцинації американської співачки Доллі Партон також видно, що шприц прозорий.

Раніше ми вже спростовували повідомлення про фейкову вакцинацію через відсутність голок та про безпечні шприци. Та неодноразово коментували інформацію щодо фейкових вакцинацій високопосадових осіб, як наприклад, президента США Джо Байдена, президентки Словаччини Зузани Чапутової. Подібні фейки також спростовували незалежні фактчекери з Reuters.

Важливо зазначити, що під час вакцинації медперсонал іноді використовує безпечні шприци, голка яких автоматично втягується всередину або закривається.Такі шприци широко використовуються вже понад десятиліття.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний