БЕЗПІДСТАВНО: Дрон вийшов із ладу через вплив вишки 5G

БЕЗПІДСТАВНО: Дрон вийшов із ладу через вплив вишки 5G

30 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
370

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, де дрон нібито впав і загорівся біля вишки 5G. Цим автори відео у Facebook, найімовірніше, намагаються довести шкоду 5G: мовляв, якщо біля вишок страждає техніка, то вони наносять шкоду і людям. 

Однак немає підстав вважати, що дрон вийшов з ладу саме через 5G. До того ж загальний контекст про шкоду 5G для людей — хибний. Раніше VoxCheck вже спростовував фейки про 5G. Далі пояснюємо, що не так із підписами до відео. 

Першоджерело відео — акаунт у TikTok @chaw_fpv. Власник акаунту публікує переважно зйомки зі свого дрону. Показово, що в оригінальному відео, на відміну від перепублікацій у Facebook, не йдеться про те, що дрон вийшов із ладу і згорів саме біля вишки 5G.

Підпис оригінального відео у TikTok

Перш ніж відео потрапило до україномовного сегменту Facebook, його також поширювали у мережі BitChute. Там, зокрема, до відео додали примітку про те, що на відео вишка 5G. 

На ресурсі BitChute досить часто поширюють ті відео, яких можуть стосуватись обмеження контенту в YouTube та Facebook. Ми неодноразово виявляли фейки на цьому сайті, а ресурс Media Bias / Fact Check визначає якість фактажу на сайті дуже низькою. 

Попри високу якість відео, відрізнити вишку 5G від вишок попереднього покоління зв’язку 4G лише за зовнішнім виглядом — складно. Тому стверджувати, що на відео саме вишка 5G — безпідставно.

Крім того, падіння та загорання дрону необов’язково могло бути пов’язане з телекомунікаційною вишкою. Навпаки, дрони часто використовують для дослідження стану та виявлення порушень у роботі вишок. Тож також безпідставно стверджувати, що вихід дрону з ладу пов’язаний саме з вишкою.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний