БЕЗПІДСТАВНО: Двійник Грети Тунберг з ХІХ століття | VoxUkraine

БЕЗПІДСТАВНО: Двійник Грети Тунберг з ХІХ століття

26 Лютого 2021
FacebookTwitterTelegram
706

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють зображення з порівнянням фото екоактивістки Грети Тунберг, зробленого у 2019 році, з її нібито двійником з 1898 року. 

Зображення, яке поширюють у мережі

 

Таке порівняння циркулює в анголомному сегменті соціальних мереж, зокрема Twitter, ще з листопада 2019 року. Тоді кілька видань, зокрема, CNN, The Guardian та DW перевірили походження оригінального фото та намагалися пояснити співпадіння. Цю теорію перевіряли і незалежні фактчекери з AFP

Фото нібито «двійника» Грети Тунберг можна знайти в архівах Бібліотеки Вашингтонського університету. У Бібліотеці також спростовували теорію про нібито «подорожі у часі» Грети Тунберг. 

Так, відповідно до заяви Університету, оригінальне фото з назвою «Троє дітей, які працюють з вашгердом на золотій шахті Домініон-Крік, територія Юкон» (“Three children operating rocker at a gold mine on Dominion Creek, Yukon Territory, ca. 1898”) було зроблено в Канаді у 1898 році фотографом Еріком Хеггом (Eric A. Hegg). Університет називає подібні теорії про подорожі Грети Тунберг у часі абсолютно безпідставними.

Вашгерд – пристрій для промивання золотоносних пісків.

Фото з архіву Вашингтонського університету, опубліковане у AFP

 

Антрополог доктор Теган Лукас у коментарі для Inside Edition зазначав, що між дівчиною на фото 1898 року та Гретою Тунберг є суттєві відмінності. А ймовірність, що у світі (навіть у різний час) існуватимуть 2 людини, які мають 8 абсолютно ідентичних характеристик в обличчі, – 1 на трильйон, що є дуже малоймовірним.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний