БЕЗПІДСТАВНО: Дихальні вправи, які допомагають у лікуванні та профілактиці COVID-19

БЕЗПІДСТАВНО: Дихальні вправи, які допомагають у лікуванні та профілактиці COVID-19

29 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
1996

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У своєму відео Андрій Дуйко розповідає про низку вправ (дихання, массаж), які захищають від усіх хвороб, у тому числі від COVID-19, грипу і застуди, та допомагають боротися з їх симптомами. Також він наголошує, що продемонстровані вправи допоможуть зміцнити імунітет. 

Скриншот відео

Андрій Дуйко називає себе езотериком та магом, автором шуму, який нібито виліковує від усіх вірусних хвороб. Він є засновником і керівником езотеричної школи «Кайлас». Раніше ми вже спростовували інформацію з його відео про лікувальні властивості так званого «шуму Дуйка». 

Ми не знайшли жодної згадки про вправи Андрія Дуйка від COVID-19 та інших хвороб у джерелах з високим рівнем фактологічного викладу інформації. Отже, не можна стверджувати, що наведені вправи допомагають від COVID-19 й інших хвороб та зміцнюють імунітет. Ми також не знайшли публікації наукових робіт Андрія Дуйка на ресурсі Google Scholar (також українською, російською та англійською мовами).

Вірус SARS-CoV-2, котрий викликає COVID-19, вражає легені та дихальну систему. COVID-19 часто призводить до пневмонії. Вона також може розвинутись внаслідок захворювання на грип та застуду. Пневмонія призводить до того, що легені наповнюються рідиною та слизом, що ускладнює дихання та надходження кисню, необхідного організму. COVID-19 впливає на всі дихальні шляхи, додатково перешкоджаючи потоку повітря. Це може спровокувати напади астми та спричинити гострий респіраторний дистрес-синдром. 

Під час одужання від COVID-19 дихальні вправи виконують для зміцнення діафрагми, головного дихального м’яза, розташованого під легенями. Надходження необхідної кількості кисню у кров може сприяти збільшенню об’єму легенів. Однак, дихальні вправи не запобігають COVID-19 і не повинні застосовуватися замість таких запобіжних заходів, як носіння маски, соціального дистанціювання або вакцинації. Такі вправи можуть лише зміцнити легені, що потенційно знижує вплив COVID-19 на дихальну систему. 

Захворювання на COVID-19 часто супроводжується такими симптомами як тривога та безсоння. Масаж може бути ефективним для полегшення цих симптомів. Однак, ні ВООЗ, ні Центр з контролю та профілактики захворювань у США не говорять про можливість лікування COVID-19 та інших вірусних хвороб за допомогою масажу. Про лікування COVID-19 за допомогою масажу не йдеться і в протоколах МОЗ.  

Не існує чіткого лікування від COVID-19. Наразі клінічне лікування COVID-19 складається з заходів запобігання та боротьби з інфекцією. Оптимальна підтримуюча терапія включає в себе кисень для важких хворих і тих, хто схильний до ризику важкого перебігу захворювання. Також така терапія включає вентиляцію легенів для пацієнтів, які перебувають в критичному стані. ВООЗ не рекомендує займатися самолікуванням будь-якими ліками, включаючи антибіотики, у якості профілактики або лікування від COVID-19. 

Вірус SARS-CoV-2 поширюється в основному через краплі слини або виділення з носа, коли інфікована людина кашляє або чхає. Радимо дотримуватись таких запобіжних заходів як фізичне дистанціювання, носіння маски, провітрювання приміщення, уникнення скупчення людей та тісного контакту, регулярне миття чи обробка рук та кашляння у зігнутий лікоть або тканину.

Ми також не знайшли згадок про виконання дихальних вправ та масажу для лікування грипу та застуди у джерелах з високим рівнем фактологічного викладу інформації.

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді – небезпечні для здоров’я. У разі вияву симптомів будь-якої хвороби обов’язково потрібно звертатися за консультацією до лікаря.