БЕЗПІДСТАВНО: Дитина з Маріуполя ховається від путіна — відео

БЕЗПІДСТАВНО: Дитина з Маріуполя ховається від путіна — відео

30 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
168

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, де нібито дитина з Маріуполя у лікарні ховається від путіна, коли той прийшов до неї. 

У відео використали клікбейт. Жодні джерела інформації не повідомляли про те, що на відео дитина з Маріуполя

Скриншот допису

За ключовими словами нам вдалося дізнатися про подію з відео. На ньому демонструють, як путін відвідав московський онкологічний центр імені Дмітрія Рогачєва. В одній із палат він зустрівся з хлопцем на ім’я Вадим. Побачивши президента рф, він сховався під ковдру.

Жодні медіа, представники влади або ж міжнародних організацій не повідомляли, що дитина на відео з Маріуполя. Навіть російські пропагандистські ЗМІ не розповідали про «дитину з Маріуполя», хоча наратив «росія рятує дітей із Донбасу» є популярним в російському інфопросторі.

Також у кінці запису автори закликають перейти за посиланням у шапці профілю, що веде на анонімний новинний канал.  У цьому випадку використали клікбейт — метод, в якому використовують «гучні» та емоційні заголовки, зазвичай не підтверджені жодними фактами. Мета клікбейтів — збільшити кількість аудиторії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний