БЕЗПІДСТАВНО: Ефективні рецепти для покращення кровообігу

БЕЗПІДСТАВНО: Ефективні рецепти для покращення кровообігу

20 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
789

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про нібито користь поєднання цибулі, оливкової олії та журавлини або ж лимона, оливкової олії та часнику для покращення кровообігу. Також пропонують нібито ефективний рецепт із реп’яхами.

Однак, цьому немає підтверджень. Жодне дослідження не доводить ефективність згаданих засобів для покращення кровообігу.

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. У статтях про альтернативні методи лікування не завжди чітко стверджують, що рослина ефективна проти низки станів чи захворювань. Пропонуючи рецепти застосування відварів, настоянок чи мазі з різних рослин, не згадують про доказову медицину. З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану. У будь-якому випадку перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря. 

Інформацію про нібито лікувальні властивості кількох згаданих компонентів для різних станів та захворювань ми спростовували раніше. Розглянемо кожен запропонований у публікації рецепт окремо:

Цибуля, мед та журавлина:

Цибуля не має доведеної лікувальної ефективності для покращення кровообігу.

Цибуля є джерелом вітаміну С, фолієвої кислоти, вітаміну В6 та калію. В Американській цибулевій асоціації зазначають, що деякі дослідження доводять противірусні властивості сполук, виявлених у цибулі. Є і наукові дослідження, що демонструють певний захисний вплив сполук цибулі від вірусу грипу.

Дослідження останніх десятиліть загалом підтверджують антимікробну природу цибулі, а також її сполук та екстрактів. Однак важливо, що таких клінічних досліджень проводилося дуже мало. Крім цього, бракує науково доведеної інформації про дози та способи ефективного застосування цибулі. Окрім того, вживання цибулі може погіршити симптоми синдрому подразненого кишечника, викликати алергію та печію.

Корисні властивості застосування меду вивчають тривалий час. Однак, наразі немає доведеної ефективності меду при жодній хворобі чи стані. Мед показує потенційну ефективність при лікуванні опіків, кашлю, виразки стопи при цукровому діабеті, синдромі сухого ока, загоєнні ран, стану почервоніння шкіри на обличчі, виразок роту та ясен, спричинених вірусом герпесу. Утім, про доведений ефект меду говорити зарано.

Журавлина потенційно ефективна лише при лікування інфекцій сечовивідних шляхів, утім поки немає наукових досліджень, які б підтверджували це напевне.

Отже, немає досліджень, які б підтверджували ефективність цибулі, меду чи журавлини для покращення кровообігу. Також немає досліджень щодо згаданого комплексу.

Реп’ях із водою:

Реп’ях (лопух) — рослина, корінь, листя та насіння якої використовують як ліки. У народній медицині реп’ях радять застосовувати при проблемах зі шлунком, для попередження старіння шкіри та виведення токсинів.  Однак, немає наукових досліджень, які б підтвердили лікувальні властивості реп’яхів. Крім того, ефективність реп’яхів для покращення кровообігу також не доведена.

Лимон, оливкова олія та часник:

Лимон не має доведеної лікувальної дії при жодних хворобах чи станах. Хоча, лимон часто використовують для лікування застуди, дефіциту вітаміну С, для догляду за шкірою, наукові дослідження не підтверджують ефективність таких методів лікування. Є дослідження про потенційно корисний вплив лимону на артеріальний тиск, покращення слуху, лікування каменів в нирках, застуди та грипу. Проте, необхідно більше досліджень, щоб говорити про ефективність лимону як лікувального засобу.

Оливкова олія потенційно може бути корисною для зниження ризику розвитку раку молочних залоз, серцевих захворювань, діабету. Однак, наразі ефективність оливкової олії не доведена.

Часник не має доведеної лікувальної дії при жодній хворобі чи стані. Науковці припускають потенційний лікувальний ефект часнику при атеросклерозі, діабеті, високому рівні холестерину, високому кров’яному тиску, раку простати. Дослідження аліцину, основного компоненту часнику, поки не довели ефективність часнику як антибактеріального засобу в клінічних умовах, лише in vitro (або – «в пробірці» – тобто, коли дослідження не проводилися на живих організмах). Крім того, оцінити чи справді часник допомагає «зберегти красу та молодість тіла», тобто вплинути на довголіття, не можна. Тож поки про лікувальні властивості часнику говорити рано, потрібно проводити подальші дослідження. 

Отже, немає досліджень, які б підтверджували ефективність лимону, оливкової олії чи часнику для покращення кровообігу. Також немає досліджень щодо згаданого комплексу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний